Sezóna 2019/2020

6. ČERVEN 2020 14:00 – TEMPERAMENT A PRAKVALITY – Mgr. Robert J. Hřebíček
Určení temperamentu je jedním z prvních kroků, které astrolog při výkladu nativního horoskopu provádí. V tradiční astrologii se však temperament určoval jinak než dnes. Vysvětlíme si tedy a na konkrétních příkladech představíme metodu našich předchůdců, která nese zajímavé výsledky, někdy značně odlišné od dnes obvyklého sčítání prvků horoskopu v jednotlivých živlech. S výpočtem temperamentu jsou spojeny prakvality. Tajemně znějící označení označuje v tradiční astrologii základní stavební kameny nám známého světa (včetně našeho temperamentu). Naučíme-li se opět jejich optikou vnímat horoskop, získáme precizní nástroj astrologického výkladu a cestu k hlubšímu porozumění vztahům jednotlivých prvků horoskopu.

13. ČERVEN 2020 14:00 – Fraktální astrologie ve výkladové praxi – RNDr.Vladislav Šíma Dr.
V této přednášce si nejen vysvětlíme způsob a význam použití fraktálního pohledu v astrologii, ale ukážeme i celou řadu konkrétních veřejně známých příkladů, demonstrujících přínos fraktálních horoskopů pro zpřesnění a doplnění astrologických výkladů. Ukážeme si, že fraktální pohled nejen „otevírá“ další dimenzi astrologického poznání, ale může vést i k výraznému zvýšení spolehlivosti a vypovídací schopnosti této královské disciplíny.

27. ČERVEN 2020 13:30 – LÉKAŘSKÁ ASTROLOGIE – Ing. Pavla Baudyšová Jirků
Metoda podle Ing. Antonína Baudyše doplněná o vlastní poznatky a zkušenosti z praxe.

září 2020 13:30 – Profekcie Podľa Vettia Valensa – Milan Ján Pilip
Profekcie sú predikčná technika postavená na solárnom princípe – pre každý solárny rok sa prvky posúvajú o jedno znamenie. Tradiční astrológovia s nimi už bežne pracujú. Helénsky astrológ Vettius Valens (120-175 nl.) však túto techniku dotiahol do komplikovanejšej „dokonalosti“. Tá sa ale ukázala ako najviac funkčná. Aj napriek tomu, počas arabskej periódy sa na ňu zabudlo a o tomto prepracovanom Valensovom postupe nie je veľa informácií, pravda okrem jeho originálneho diela „Antológia“. Cieľom tejto prednášky je túto techniku vysvetliť a ukázať, ako funguje.