Astrologická konference

www.ceskaastrologie.cz,www.horoskopodastrologa.cz

 - astrolog


Astrolog JUDr. Jiří Kubík, MBA, ceskaastrologie@seznam.cz, Tel. 607 646418


Všechny časy jsou v GMTOdeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 06 bře 2014, 05:39 
Dobrý deň,

Chcel by som sa spýtať, ako by bolo možné vyvážiť živly v horoskope - v človeku. Na niektorých internetových stránkach som sa dočítal, že sa to dá napríklad vhodnou stravou, ale aká strava je zemská, vodná, vzdušná, ohnivá sa mi zdá otázne, alebo či to vôbec funguje a či je vhodné takýmto spôsobom vyvažovať.
Napríklad v mojom horoskope chýba zemský živel, odporúča sa ťažšia strava, mliečne výrobky, akurát že mne práve tento druh stravy nevyhovuje ...
Ako by sa ešte ináč dali vyvážiť živly okrem stravovania?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 07 bře 2014, 21:01 
Offline

Registrován: 06 říj 2013, 15:59
Příspěvky: 349
Dobrý den, v tomto smyslu Vám boužel neumím poradit. Jiří Kubík


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 10 bře 2014, 16:32 
Offline

Registrován: 30 lis 2013, 08:57
Příspěvky: 4
Je to z jiné oblasti, než je astrologie. Třeba to pomůže, nevím:

"7. Element země bude zbaven přimísenin a zesílí pomocí zevrubného uvědomování si těla především jako hmotného útvaru a též bedlivým pozorováním a uvědomováním si všech fyzických úkonů a činností.

Vysvětlení: Toto je vlastně „cvičení země". Je nezbytné provádět je jako cvičení první proto, aby se mysl zpevnila, čili stala se netěkavou, kdežto duch aby se stal soustředěným nebo schopným soustředění. Tento výsledek nemá být nikdy podceňován. Neboť jen netěkavá mysl umožňuje vidět děje nezkresleně, bez brýlí předsudků, jejichž absolutní převaha nad lidskou bytostí je v přímé souvislosti s její těkavou myslí. Netěkavou myslí lze také poznávat sebe sama."

Je to krátký úryvek z Mystické proměny živlů (Květoslav Minařík) publikované ve sbírce Drahokamy 2 (vydal Canopus).


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 18 bře 2014, 08:55 
A píše niečo aj k ostatným živlom?


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 19 bře 2014, 19:33 
Offline

Registrován: 04 led 2014, 12:23
Příspěvky: 4
já bych toto téma asi vnímám takto:
1. Pokud v horoskopu chybí vzduch - vědomě rozvíjet komunikaci
2. Pokud v horoskopu chybí země - vědomě se snažit stát oběma nohama na zemi, viz. příspěvek předešlý.
3. Pokud chybí v horoskopu oheň - nebát se trochu se odvázat, projevit.
4. Pokud v horoskopu chybí voda, zaměřit se na citlivost.
Jestliže je tomu opačně, též opačně postupovat. Např. pokud má nativ hodně vzduchu, je také dobré možná více naslouchat, než povídat, atd.
Je to velice stručné, protože pochopitelně málokdy chybí nebo převládá jeden živil, ale vždy vznikají kombinace. Dle toho potom postupovat.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 22 bře 2014, 08:31 
Offline

Registrován: 30 lis 2013, 08:57
Příspěvky: 4
martinbd píše:
A píše niečo aj k ostatným živlom?Tělo je modifikací zemního živlu. Když je složeno z živých buněk a zbavíme je veškerého duchovního – a tedy i duševního – vybavení, je tzv. živou materií, tím, co je jen potenciálně živé, neboť to duševními akcemi nevychází ze sebe, nemanifestuje se to žitím. Z mystického hlediska je to tedy činitel pevný, sám v sobě usedlý, stabilní.

Pociťování, jež je duševní modifikací funkce hmatu, řadí se do životního projevu vodního živlu, neboť je slučováním, jež počitky udělují vědomí jako zkušenost z abstraktních dotyků; nikdy se tedy nestane čirou abstrakcí. Souvisí s tělem a vztahuje se na ně, opatřuje mu chemickou i fyzikální výměnu látek; poslednější jsou právě získávané životní zkušenosti.

Ohňový živel, manifestující se energií, je vlastně zplodinou gravitačních jevů vyvolávaných seskupením buněk těla, a tedy fyzikálním jevem, který je výlučně závislý na této gravitaci. V józe se ohňový živel identifikuje zcela markantně uskutečňováním raportů mezi vůlí jako činitelem pozitivním, závislým na uvědomění, a tělem jako objektem tohoto aktivně se uplatňujícího uvědomování. Obměňování síly tohoto raportu snižuje nebo zvyšuje energetické napětí v bytí, což se ve vysokém stupni napětí už jeví jako teplo nebo oheň.

Vzdušný živel je v bytí především prostorem nebo polem, jež existuje nebo se i vytváří mezi fyzikálními částicemi tvořícími fyzis. Rozpínáním tohoto pole pomocí ustálené mysli a nezúženého vědomí chová se tento druh modifikace vzdušného živlu jako intelektualizující faktor, duševní činitel ve hmotě, která by bez vzdušného živlu byla vždy pouze tzv. mrtvou hmotou.

Právě vzájemné poměry těchto živlových prvků bytí činí bytosti nebo jevy životnými nebo neživotnými. Od primitivních k vyšším vývojovým stupňům se tyto jevy manifestují někdy jako minerální, někdy jako vegetabilní, jindy jako animální. Animální se zase jeví jako téměř bezživotné, nebo jako emocionální, nebo expresivní (dynamické), nebo intelektuální podle toho, zda v nich převážil živel zemní, vodní, ohňový nebo vzdušný.

Mystická nauka se zajímá především o to, aby dostala poměry těchto živlů do relativní harmonie. Disharmonické vztahy se připouštějí pouze s ohledem na nezbytnost nabývání životních zkušeností, jimiž se bytosti duchovně vyvíjejí.

Od zemního živlu mystika očekává, že bytosti udělí klid ducha, netěkavost mysli a podklad pro co nejširší prostor uvědomování. Od vodního živlu očekává rozrušení sobeckosti a tím podmínky pro trvalý vývojový vzestup, tj. oproštění od tíhy vyvolávané působením zemního živlu a pozvednutí k rozvoji vzdušného živlu jakožto základně co nejširšího prostoru uvědomování.

Od ohňového živlu očekává rozrušování struktury bytí napětím, tedy z vnitřku. Když vhodně uzpůsobené napětí v bytí strukturu bytí prostorově rozšíří, bude bytí uzpůsobeno pro úplnější absorpci vzdušného živlu a tím i pro tendenci k duchovnosti, k opaku přirozeného zavíjení, zužování a zmrtvění. Od vzdušného živlu v bytí očekává mystika především rozpouštění já jako psychického faktoru, jenž je v čele řady duchovních faktorů, vyvolávajících tendence k tomuto zúžení, zavití, zmrtvění. Tím se praktická mystika stává metodikou, jež podle okolností vede k nejlepšímu východisku, jaké se může živým jevům vůbec naskytnout.

Je to ale jenom krátká ukázka, to nemohu panu Kubíkovi udělat, abych to tady zahltil svým oblíbeným autorem. Knížka se dá objednat i elektronicky, viz odkaz.
http://www.canopus.cz/dilo_drahokamy/drahokamy2.html


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 26 dub 2014, 12:00 
Offline

Registrován: 21 dub 2014, 13:41
Příspěvky: 1
Nedostatek zemského živlu - plánovitě se zabývat kontaktem
se zemí - na zahrádce, pěstování květin v domácnosti, domácími
pracemi, doporučuje se cvičení ( gymnastika) a masáže.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: živly ich vyváženie
PříspěvekNapsal: 28 dub 2014, 08:44 
[quote="Ciri"]Nedostatek zemského živlu - plánovitě se zabývat kontaktem
se zemí - na zahrádce, pěstování květin v domácnosti, domácími
pracemi, doporučuje se cvičení ( gymnastika) a masáže.[/quote]
A čo ostatné živly? ak je ich nedostatok a ak je ich nadbytok ...


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Merge ogg files work
PříspěvekNapsal: 12 říj 2017, 20:24 
Offline

Registrován: 03 srp 2017, 20:47
Příspěvky: 8
Download latest version free go to this website: ogg batch merger including shop ogg merger freeware tend The only issue with this program was that I was not able to get it to convert a WAV file into an MP3 file. For whatever reason, it just didn't do anything when I chose a WAV file. Maybe I configured it incorrectly, but if you need to convert from WAV to MP3, check out the last program below, which worked. It has in-built target quality profiles but you can also add your own .


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Any Video Converter Gratuit
PříspěvekNapsal: 03 lis 2017, 12:23 
Offline

Registrován: 16 zář 2017, 05:55
Příspěvky: 3
En parlant des deux formats largement utilisés dans le monde du streaming sur Web, ils sont des formats de WMA et MP4. Par exemple, si vous trouvez la musique de fond d'une vidéo MP4, vous pouvez l'extraire et la sauvegarder sur votre téléphone, tablette, ou sur vos baladeurs; dans le cas où vous êtes un apprenant de langue, vous avez probablement besoin d'extraire l'audio des vidéos MP4 en anglais pour pouvoir les écouter en boucle afin d'améliorer votre niveau de langue.
Les fichiersAMR (Pour Adaptive Multi-Rate Codec, ou Codec multi-débit adaptatif) sont des fichiers sons spécifiques aux téléphones mobiles, et deviennent de plus en plus répandus au fur et à mesure du développement des dictaphones intégrés aux portables et des téléphones-baladeurs, tout comme les fichiers3GP (Pour third wma en mp4 en ligne Generation Partnership Challenge, projet de partenariat de 3ème génération) qui sont leurs homologues vidéos.
Si oui, vous ne pouvez pas manquer iSkysoft iMedia Converter Deluxe pour Mac, qui est conçu pour convertir des vidéos entre deux codecs courants. Pour palier au fait Adobe a décidé d'abonner l'utilisation de Flash pour les mobiles, la balise en Html5 est généralement utilisée. Dans la fenêtre qui apparaît, déroulez la liste Converting convertisseur wma à mp4 File to puis choisissez le format MP3.
Dans ce programme, il est doable de convertir aussi vite que de ripper ou d'importer depuis un CD audio, ou encore de lire et gérer et des fichiers. Blade ça doit être doable ton truc… mais si tu agrandis ta résolution, tu ne gagneras pas en qualité…mets 640×480 dans Video Scale measurement. Gravure et transfert La musique achetée peut être copiée et gravée en illimité, sauf pour l'offre locative.
Le leader du e-commerce en France vous propose un achat lecteur MP4 en bénéficiant d'un glorious rapport qualité - prix. Simple d'utilisation et à la portée de tous, vous devez, dans un premier temps, installer un Plugin, vous inscrire sur l'interface du service et sélectionner votre fichier audio afin d'accéder aux différents outils. Généralement le format MP3 est l'un des formats convertisseur wma en mp4 standards établis dans la gamme audio et est suitable avec la plupart des lecteurs portables - ce qui malheureusement n'est pas toujours le cas des fichiers WMA.
Afin de couper mp3 en ligne, il faut charger la musique et découper un fragement nécessaire profitant une interface intuitive. Vous pouvez également convertir des fichiers WMA en MP3 pour les lire sur votre lecteur MP3. Avec cette utility, il vous suffit de sélectionner la vidéo que vous voulez convertir, choisir vos paramètres et formats de sortie favoris et démarrer le processus de conversion pour obtenir la vidéo convertie en quelques secondes ou minutes.
En dehors de ces puissantes fonctionnalités d'encodage, SUPER peut également récupérer les vidéos issus de gros serveurs de streaming (Vidéos diffusées sur Allociné, CanalPlus, Orange, AOL,…). Afin d'obtenir un glorious résultat, il est conseillé d'éditer en ligne les vidéos, avant la conversion. Le pattern %4d” dans le nom du fichier de sortie, il signifie que le nom du fichier de sortie va changer en s'incrémentant sur four digits: image_0001.pgn, image_0002.png, image_0004.png, and so on.
Parmi tous ces convertisseurs, Apowersoft Convertisseur Vidéo En ligne Gratuit est de loin le meilleur choix pour convertir MP4 en WMA en ligne. Saisissez votre adresse e-mail pour vous abonner à ce blog et recevoir une notification de chaque nouvel article par e mail. Bonjour,et merci pour ce que vous faite, je cherche a transformer une video perso, envob qui est sur un dvd+rw ( je l'ai transferé de mon camescope vhs sur le dvd avec un graveur de salon.)sur mon DD en divx …j'aurais aimer connaitre les reglages de « tremendous » …je vous remercie ….A+….


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v GMT


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: alledync, Wharlcar, zicaActig a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

Úpravy vzhledu a funkce KAPIC software
Obsahová správa JUDr. Jiří Kubík, MBA, ceskaastrologie@seznam.cz, Tel. 607 646418