Astrologická konference

www.ceskaastrologie.cz,www.horoskopodastrologa.cz

- astrolog

Astrolog JUDr. Jiří Kubík, MBA, ceskaastrologie@seznam.cz, Tel. 607 646418

Všechny časy jsou v GMT

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: RUSKO
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 19:38 

útok na CCCP 22. červen 1941 – s.d. Mars con ASC
květen 1945 – Pluto con Neptun
NDR 17.6.1953 - příznivé
Budapešť 4.11.1956 – Uran con Neptun
Československo 21.8.1968 – Nep,Pl cprl,par Mer,Sat
Afghánistán 25.12.1979
Podzim 1989 – Pluto konjunkce Slunce (předpověď Liz Green)
Rozpad CCCP 21.12.1991 - nezajímavé
Čečensko 1994
Gruzie 8.8.2008 – válka začíná
26.8.2008 – uznání Jižní Osetie a Abcházie Pluto paralela Merkur
Leden 2009 – plynová krize – Pluto konjunkce Venuše

Přílohy:
Rusko.jpg
Rusko.jpg [ 457.31 KiB | Zobrazeno 7483 krát ]
 Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: RUSKO
PříspěvekNapsal: 05 bře 2014, 19:05 
Pane Kubíku, Chtěla bych se Vás zeptat na jednu věc. V učebnicích astrologie je Rusko uváděno vždy ve znamení Vodnáře, ve Vašem horoskopu má znamení Štíra podle data VŘSR. Mohu se zeptat, proč vycházíte až z data VŘSR? S každou změnou režimu se přece horoskop zemí nemění.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 bře 2014, 21:02 

Na tento horoskop stále fungují tranzity. Na základě tohoto horoskopu Liz Greeneová předpověděla rozpad Sovětského svazu. Nahoře máte soubor událostí ze kterých jsem vycházel.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 07 bře 2014, 23:03 
U Liz Greenové bych to asi chápala - vznik SSSR v datu VŘSR a logicky s ním i pád téhož SSSR. Podle této logiky ale SSSR už teď neexistuje.
Jinak by mě ale zajímalo, odkud nebo z čeho vycházejí znamení jednotlivých zemí tak, jak jsou uvedeny např. U Keffera, u Parkerových, Hadese, atd. - . Rusko je ve Vodnáři, Španělsko ve Střelci, Rakousko ve Vahách, Česko ve Lvu apod...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 bře 2014, 12:26 

Dobrý den,
Česká a SLovenská republika oficiálně vznikly ve stejný okamžik 1.1.1993, osudy obou států ale jsou jiné.
Je to proto, že fungují původní horoskop ČR z roku 1918 a i ten Slovenska 1939.

Pokud jsem sledoval tranzity po roce 1993, tak jsu oba horoskopy funkční.

U Ruska to vnímám podobně, došlo k rozpadu CCCP, ale Rusko je stále nositelem té energie a tranzity na tento horoskop fungují.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 bře 2014, 23:35 

Jen malinko bych upozornil na to, že po volbách konaných koncem jara 1992 byla sestavena sice vláda federace, ale také zároveň vláda České republiky pod vedením Klause. Nebyla to zdaleka první vláda České republiky. K 1.1.1993 přestala fungovat vláda federace, ale Česká vláda pokračovala bez přerušení a beze změn dále. Jaksi mě připadá nelogické, aby na podzim 1992 existovala vláda a přitom neexistovala Česká republika. Z toho důvodu považuji datum 1.1.1993 jak vznik našeho státu za zcela nesmyslné.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014, 06:40 

Milane naprostý souhlas, na Slovensku existovaly kroky k samostatnosti již v roce 1992....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 09 bře 2014, 12:53 
Nemám žádný problém s návazností naší země na 28.10.1918. Přihlásili jsme se k odkazu tohoto data, včetně státních symbolů - vlajka, hymna apod., zatímco Slovenská republika začala skutečně od 1.1. se vším všudy, k odkazu se nehlásila.
Nejde mi v podstatě ani o diskusi, zda Rusko navázalo svou symbolikou a energiemi na SSSR, nebo spíše na svou starší minulost. Myslím, že návaznost na SSSR - údajně stejné energie, z nichž současné Rusko vychází - jak řekl pan Kubík, je hodně diskutabilní. Považuji to ale za věc názoru, nebo spíše věc ruských astrologů.
To, o čem jsem se původně zmiňovala a co mě skutečně zajímalo, je dlouhodobé a tradiční přiřazování zemí k jednotlivým znamením - Česko - Lev, Rakousko - Váhy, Rusko - Vodnář, Španělsko - Střelec, Portugalsko - Ryby, Turecko - Panna atd... Moc by mě zajímalo, odkud tyto údaje, které se evidentně používají tradičně i na mezinárodní úrovni, pocházejí. Myslím, že nějaký důvod tam být prostě musí. Každý národ má svou velmi dlouhou historii, ať je to Rusko, Česko, Španělsko nebo třeba Turecko... Jedním datem, tak jak zde bylo uváděno, se přece všechno předchozí nevymaže, jako by to prostě nebylo. Stále je tu v historii, literatuře, kultuře i v ukrytých zkušenostech národního podvědomí přítomna nějaká návaznost, která se pouhým úředním aktem nemůže vymazat, je stále přítomna.

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v GMT