Astrologická konference

www.ceskaastrologie.cz,www.horoskopodastrologa.cz

- astrolog

Astrolog JUDr. Jiří Kubík, MBA, ceskaastrologie@seznam.cz, Tel. 607 646418

Všechny časy jsou v GMT

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 21 úno 2014, 19:29 
Dobrý večer všem. Četla jsem, že pokud je těleso špatně aspektované od osobních planet, potom příznivý aspekt od generační planety je spíše na škodu, protože "kanál je sice otevřen, ale člověk nemá dotyčnou energii zvládnutou uvnitř v sobě samém". Zvýšená vnímavost a citlivost je tedy v takovém případě spíše ke škodě než k užitku. Konkrétní příklad - Luna má kvadraturu od Slunce, Merkura a Saturna, zároveň ale trigon od Urana. Znamená to, že dotyčný trigon je "k ničemu", ne li na škodu, a příznivý výklad se k němu nevztahuje?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 23 úno 2014, 19:06 

Já to takto neberu, fungují jak harmonické aspekty od Uranu, stejně jako ty neharmonické.
Tady je podle mě problém v tom, že tyhnle "univerzální výkladová pravidla" jsou leckdy spíše zavádějící a kdo ví kdo je vymyslel?

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 úno 2014, 08:39 
Toto jsem četla v knize Hlubinná astrologie od Elmana Bachera - vydalo Sursum Brno 1999. Knížka se mi zdá dobrá.
Jde mi také o to, že znám člověka, který má ve svém horoskopu bohatě aspektovaného Urana (pokud se dobře pamatuji, má asi 6 aspektů) a všechny příznivé, dokonce mám pocit, že to byly samé trigony. Přesto utrpěl jako dítě těžké popáleniny a dodnes má poznamenaný obličej - i když po několika operacích v relativně dobrém stavu, nemůže ale na slunce. Uran je přitom, alespoň myslím, při popáleninách nějak aktivní. Duševní kvality tohoto člověka jsou ale s pozitivním výkladem Urana v souladu - je bystrý, nápaditý, velmi šikovný v oblasti počítačů a techniky. Těžké popáleniny v době dětství bych ale normálně s výborně aspektovaným Uranem nedala do souvislosti.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 úno 2014, 19:31 

Ono je otázka s čím konkrétně v daném horoskopu popáleniny souvisí, že bych si dával popáleniny do souvislosti s Uranem...spíše Mars, ale
nakonec je vždy dobré se podívat jaké tranzity a direkce šly v době úrazu a co v základním horoskopu vlastně bylo rozehráno.
Abych Vám mohl sdělit svůj názor, potřebuji znát data onoho člověka a data události.
Knihu na kterou odkazujete po pravdě příliš vysoko nehodnotím, ale proti gustu.....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 25 úno 2014, 22:52 
Dodávám tedy data - 1.3.1978, 00,05GMT, Zlín. Bohužel nevím, kdy k události přesně došlo, domnívám se, že kolem 10 let, ale možná o něco dříve, nebo později, přesně to skutečně nevím. Všimla jsem si, že nejen Uran, ale i Mars je velmi dobře aspektován - ovšem jeden aspekt je dost náročný - Mars kvadratura Pluto. Nicméně orbis je tu zase širší - 6 stupňů.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 úno 2014, 17:23 

Dobrý den,
opravdu je ten čas udán v GMT?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 úno 2014, 17:39 
Ano, je udán v GMT, to znamená 01,05 SEČ.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 úno 2014, 17:58 

...

Přílohy:
popaleny.jpg
popaleny.jpg [ 460.42 KiB | Zobrazeno 28162 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 26 úno 2014, 23:45 

Velmi zajímavý horoskop kde není na první pohled takové postižení příliš patrné. Je dáno především pozicí AS, Slunce, Merkura a Jupitera (Uran je mimo hru). Předpokládám, že nehoda nastala v rozmezí 4Q/1985 až 1Q/1987 a přesnou rektifikaci by bylo možné provést pomocí PD AS kvadrát na Slunce v době nehody. Jsou tam asi i jiné možnosti, ale tohle se nabízí jako nejpravděpodobnější.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014, 10:47 

Zajímavý horoskop - Závislost slabého Jupitera, Uran ve 12.d...! Objevování, zvláštní kousky a zahravavání si, je s Neptunem v 1.d v kvadrátu na Venuši (stelium) sice krásné, fantastické, ale ohrožující. Uran v konjunkci s Lunou, která je zároveň vl. 8.d, je ve Štíru na Unuk! Hrozí situace, kdy sám sobě může způsobit bolest nejen fyzickou... Ty trigony pak zachraňují situaci, co se dá.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 27 úno 2014, 17:03 
Moc děkuji za odpovědi. Chci jenom dodat, že Milanova rektifikace i Daašin postřeh o "zahrávání si" vidím jako velmi pravděpodobné - vím totiž, že úraz se mu stal skutečně tak, alespoň jak si zhruba pamatuji, že si hrál s jiným chlapcem s nějakými auty a autíčky a posílali si i něco, co poté nějak buchlo a popálilo ho. Což je pravděpodobně skutečně věk, který by mohl odpovídat méně než 10 letům (posílání si autíček s "náloží") . Druhému chlapci se myslím nestalo nic.
Nejsem ale profesionál, jenom samouk amatér, a chtěla jsem se proto zeptat Daaši na Unuk. Mám doma k dispozici pouze jednotlivé stupně znamení od Keffera a Sabiánské symboly. O Unuku jsem neslyšela.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 úno 2014, 09:13 

Obecně mají hvězdy (stálice) svůj nezanedbatelný význam v horoskopu. Unuk-EL-Haia je jedna z těch hvězd, zločinných, kdy člověka nutí do situací, kdy ohrožuje sám sebe. Říká se, že Unuk ubližuje tak, že si člověk sám sobě "umí" způsobit křívdu, bolest, neštěstí. Je schopen tzv. vrazit si nůž do vlastních zad. Zvlášť ohrožující je v konjunkci s Lunou (štírovský vliv na zničenou Lunu). Orbis se počítá 1-1.5° max. Pohyb hvězd je asi 1°/72let, tj. 0°0´50,2´´/rok.
Podle mého astroprogramu je Unuk nyní (r. 2014) na 22°16´42´´ Štíra.

V našem případě je Unuk (21°47´ŠT) za Lunou necelý 1°, má silný vliv. To, že s kamarádem při hře se stalo neštěstí nepřekvapuje, jen bych posunula tu událost (vzhledem k info tady na chatu) na později - 12let (viz Solár). Ty trigóny a prožitá událost v podstatě mohla člověka zachránit od horších události. Zdravím - Dagmar Z.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 28 úno 2014, 12:46 
Dagmar, děkuji za informaci. Když jste použila slovo stálice, najednou mi "bliklo" a vzpomněla jsem si na knížečku Vladimíra Sládečka "Stálice v astrologii". Moc jsem ji nepoužívala a posléze zůstala zapadlá vzadu v knihovničce. Teď jsem ji znovu vyhrabala na světlo a Unukalhai jsem tam u Štíra našla. Ve spojení s Lunou je to skutečně poněkud odstrašující výklad - "zapletení se do intrik a spiknutí, vězení..." Přiznám se, je to můj bývalý zeť a mám ho stále ráda, i když s ním nejsem už několik let v kontaktu. Vždy jsem ho ale vnímala jako rovného člověka se smyslem pro fair play. Nicméně lidově řečeno - má skutečně stále nějakou "smůlu" v oblasti citového života. Konec konců - na nečestnost a neupřímnost prý tato stálice ukazuje v případě, že je v konjunkci s Merkurem - a tady žádné takové spojení není. A pokud by byl zvnějšku do něčeho nevědomky nebo z nějaké nouze zapleten - pevně doufám, že ty trigony naznačují ochranu. Mohu se Vás Dagmar ještě zeptat, jakou příručku o stálicích používáte?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 08:15 

Mílo, používám všechny příručky a knihy, které se mi dostanou do ruky:-) a vlastní zkušenost. Různé info jsou i na internetu. Sleduji i dynamiku (direkce, progrese, tranzity). Pokud je hvězda před planetou, její vliv slábne a naopak za planetou vliv stoupá, atd...Chystám se udělat na toto téma přednášku. Vzpomínám si na případ - krádež zbraně (touha ji vlastnit) a později následnou sebevraždu zastřelením (Unuk! v konjunkci s Venuší). Další velmi zločinná hvězda je ALGOL. Kdysi jsem analyzovala horoskop Stalina. V jeho případě se dostal Pluto na Algol v 13 letech (orbis 1°), a tehdy se stal Josif zlodějem a kriminálníkem. S Plutem na Algolu byla celá tato generace konfrontováná s MOCÍ / BEZMOCÍ...Já nepoužívám výraz stálice, používám - hvězda, protože má přece jen, i když pomalý, pohyb který je důležitý.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 14:09 
Dagmar, děkuji Vám. O Vaši přednášku bych měla zájem - ovšem záleželo by také na místě a času. Nebo je vydáváte také v nějaké písemné podobě? V tom případě bych ji ráda zakoupila.
Konjunkce Venuše-Unuk, kterou jste zmiňovala, byla, jak předpokládám, v natálním horoskopu?
Jinak - podle Sládečka tato konjunkce sice také může naznačit "tajemnou smrt", ale zrovna střelba a zbraně mi k Venuši moc nesedí... Bylo v tom natálním horoskopu něco, co by naznačovalo právě střelbu, zbraň?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 16:32 
Mílo,
zde máte odkaz na stálice http://www.constellationsofwords.com/st ... phabet.htm - stačí to jen zadat do překladače.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 16:38 
Mílo,
vkládám ještě jeden odkaz : http://darkstarastrology.com/fixed-stars/

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 17:57 
Stálice Unuk
Světle žlutá hvězda, která se nachází na krku hada.
Vliv :
Podle Ptolemaia je povahy Saturna a Marse. To dává nemravnost, nehody, násilí a nebezpečí otravy.
Se Sluncem : mnoho hádek a zklamání, nešťastný život – pokud je Slunce hodně poškozené, tak smrt rodinou nebo přáteli.
S Lunou : Mazanost, zlé prostředí, nenávist autority, zapojení do intrik a spiknutí, vyhnanství, uvěznění a oběšení za trestní čin pravděpodobně otravou.
S Merkurem : Nečestný, obviněn z padělání nebo odcizení dokladů, špatný zdravotní stav, omezený únik, nebezpečí kousnutí od jedovatých zvířat.
Převzato od Vivian Robson

Unukalhai ( člověk sám sobě vráží nůž do zad )

Tato hvězda znamená ztrátu v určité oblasti a to jak v natálním horoskopu, tak v předpovědích. Tato ztráta je vždy negativní předpovědí . Dává určité zvrhlosti , nedostatek sebekontroly a nebezpečí jedů . Zlomyslnost, nemoc, lhaní, nebezpečí od jedů ( v dnešní době drogové závislosti a také alkoholu ), násilí a špatné zdraví .
Podle tradice přináší kontakt stálice Unuk se Saturnem skrytou duševní poruchu, tendenci brát drogy a v konečném důsledku vede k sebevraždě.

Jupiter konjunkce Unuk opozice Algol, dle profesora Uhleho, znamená neštěstí v soudních sporech, finanční ztráty a životní tragédie.

,

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 18:39 
Dagmar, děkuji Vám za odkazy.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 02 bře 2014, 22:55 
Promiňte, děkuji, Emo... Hned jsem si nevšimla, omlouvám se.

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v GMT