Jiří Kubík - Astrologická konference
http://www.ceskaastrologie.cz/konference/

HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize
http://www.ceskaastrologie.cz/konference/viewtopic.php?f=2&t=260
Stránka 11

Autor:  Jiří Kubík [ 02 úno 2014, 07:40 ]
Předmět příspěvku:  HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

Budou fungovat problematické vlivvy na horoskop USA, následně EU atd.... V horoskopu ČR to bude zejména Pluto opozice Jupiter do druhého domu. Ve 30. letech to při konjunkci a paralele Pluto Jupiter byla krize, vroce 1953 při konjunkci Uran Jupiter měna, v 90. letech při opozici Neptun, Uran na Jupiter privatizace a s tím související jevy. Náš Jupiter je na 15. st. a něco znamení Raka, Saturn USA v 10. domě na na 14 st. 48 min. Vah a je to vládce druhého dmu. To souvisí s finanční situací USA a jeho vládou - obuje se do něj opozicí Uran a kvadrátem Pluto, zejména rok 2015 a 2016 to bude silné. EU má na 18. st. Kozoroha Neptun s Uranem v šestém domě, to by napovídalo se zpožděním na sociální problémy, očekával bych krizi sociálního státu. Francie má na 13 st. Vah Slunce a Merkur, tam půjde palba již letos. Německo má na 15. st. Jupiter v šestém domě. To vše míří do sociální oblasti.

Přílohy:
CR.jpg
CR.jpg [ 461 KiB | Zobrazeno 24175 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 02 úno 2014, 07:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

V horoskopu USA je třeba si všímat Saturnu v desátém domě, půjde na něj kvadrátem Pluto a opozicí Uran, což je silné a týká se to krize vlády v důsledku finančních problémů.

Přílohy:
USA.jpg
USA.jpg [ 455.31 KiB | Zobrazeno 24174 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 02 úno 2014, 07:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

V horoskopu EU to bude šestý dům a sociální oblast.

Přílohy:
EU.jpg
EU.jpg [ 449.45 KiB | Zobrazeno 24173 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 02 úno 2014, 07:43 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

Francie a opět šestý dům- sociální oblast.

Přílohy:
Francie.jpg
Francie.jpg [ 453.83 KiB | Zobrazeno 24172 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 02 úno 2014, 07:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

U Německa podle mých pokusů stále funguje tento horoskop, je v něm mimo jiné krásně vidět rozpad a sjednocení.
Jupiter je v šestém domě na 15. st. Raka a opět sociální oblast.

Přílohy:
Nemecko.jpg
Nemecko.jpg [ 430.43 KiB | Zobrazeno 24171 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 02 úno 2014, 07:49 ]
Předmět příspěvku:  FB 27.10.2013

Při volebních debatách jsem zmínil, že přichází ekonomický problém. První dva roky vlády budou ve znamení stabilizace, ale již od roku 2015 začínají fungovat následující vlivy. Půjde nám Pluto opozicí na Jupiter do druhého domu a Uran na něj půjde kvadrátem. Poslední takto významné tranzity fungovaly na začátku devadestých let, to šel Neptun s Uranem opozicí na Jupiter a znamenalo to ekonomickou transformaci. Nyní ale nepůjdou vlivy napovídající na přeměnu státu. Když šel třeba v padesátých letech Uran přes Jupiter, bylo to o měně, tam ten tranzit byl neobyčejně přesný. Pokud se dívám co se dělo v minulosti, hádal bych prostě na ekonomický průšvih, který nebude mít dopad na systém vládnutí u nás, ale politické turbulence samozřejmě přinese. Protože je ale Jupiter v radixu dobrý, tak to nebude tak drastické jako jinde.

Autor:  Jiří Kubík [ 31 črc 2014, 16:43 ]
Předmět příspěvku:  ČÍNA

Je také zajímavé, že tranzitující Pluto a Uran rovněž rozehrávají planety v osmém domě horoskopu Číny a zároveň v letech 2015 -2016 napadají Dračí hlavu v domě druhém. To koresponduje s ekonomy zmiňovanými budoucími problémy této ekonomiky.

Přílohy:
Cina.jpg
Cina.jpg [ 428.75 KiB | Zobrazeno 23292 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 31 črc 2014, 16:44 ]
Předmět příspěvku:  INDIE

V horoskopu Indie nic pozoruhodného na první pohled nevidím... Ale má podle mě větší šanci stát se budoucí velmocí nežli Čína.

Přílohy:
Indie.jpg
Indie.jpg [ 427.97 KiB | Zobrazeno 23290 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 31 črc 2014, 16:49 ]
Předmět příspěvku:  IZRAEL

Luna, Saturn, Pluto v desátém domě horoskopu Izraele napovídají na ztrátu pozice a s ohledem na prostředí ve kterém existují, se dá předpokládat zánik tohoto státu. V základním horoskopu člověka jde o typickou pozici násilného pádu, drsné ztráty pozice v životě atp.

Přílohy:
Israel.jpg
Israel.jpg [ 457.44 KiB | Zobrazeno 23289 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 31 črc 2014, 18:23 ]
Předmět příspěvku:  VELKÁ BRITÁNIE

....

Přílohy:
UK.jpg
UK.jpg [ 461.6 KiB | Zobrazeno 23238 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 31 črc 2014, 18:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

Já při pohledu ho horoskopů států očekával nějaký ekonomický výkyv, že to bude zrovna problém s Ruskem jsem netušil. Nicméně jako astrolog bych se za daných konstelací napovídajících v následujících letech na ekonomický průšvih většího rozsahu v celé řadě států ekonomických sankcí obával. Z toho co jako neekonom vím, tak se světové ekonomiky pohybují na hraně, a za této situace mi sankce připadají jako hazard.

Autor:  Jiří Kubík [ 31 črc 2014, 18:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

Myslel bych si, že prvoplánově budou mít asi nejsilnější dopad na Rusko, očekával bych, že otřesou pozicí Putina, kde pro to jeho horoskop mluví dosti jasně, ale ve svém důsledku mohou být ekonomické výkyvy asi fatálnější pro EU, kde bych očekával sociální nepokoje, jak jsem zde výše psal před časem.

Autor:  Jiří Kubík [ 02 pro 2014, 18:52 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

OBECNĚ ROK 2015
V roce 2015 se podle mého názoru bude opět prohlubovat ekonomická krize. S největší pravděpodobností půjde o důsledek sankcí, které naruší křehkou ekonomickou rovnováhu. Mohou se objevit ekonomické problémy i jiného druhu.V posledních měsících se zdá, že krize ustupuje a vše se vrací k normálu. Astrologicky to tak ale nepůsobí a sankce vůči Rusku podle mě korespondují s konstelacemi a mohou být spouštěčem dalších ekonomických problémů. Jejich příchod a narušení křehké ekonomické rovnováhy z astrologického pohledu není překvapivé.

USA
Budou fungovat problematické vlivy na horoskop USA, s největší pravděpodobností se mohou projevit ekonomické problémy. V horoskopu USA půjde o jeden z nejkritičtějších roků. Zároveň může docházet k situacím totálního selhání elit, řízení státu. Za těchto vlivů vznikají rozhodnutí mající z dlouhodobého hlediska nedobrý dopad do ekonomiky státu. Můžeme spekulovat, zda-li jde o další vojenské výdaje, prasknutí další bubliny atd… Jde o poměrně tvrdé a frustrující konstelace. Předpokládal bych, že stávající president ztratí podporu obyvatel.

EU
V horoskopu EU v roce 2015 dramatické vlivy nejsou vidět, tam by měl být velmi problematický v sociální oblasti až rok 2016. Nicméně rok 2015 již ve své druhé polovině bude poměrně nepříznivý a již zmiňované sociální problémy začnou startovat. Jako kdyby se nedařilo narovnat zahraniční vztahy, které se budou negativně promítat do ekonomiky a sociální sféry.

ČR
Obdobně bych situaci četl i v horoskopu ČR. Sice již v roce 2015 bude napaden opozicí Pluta Jupiter, což napovídá na ekonomické problémy, ale s největší pravděpodobností se dopady projeví v roce 2016. Jupiter v horoskopu státu byl takto napaden ve 30. letech, dále přes něj šel Uran při měně v roce 1953 a při kupónové privatizaci v 90. letech Uran a Neptun opozicí. Na základě těchto minulých konstelací bych se domníval, že nadcházející ekonomický výkyv není radno podceňovat.

NĚMECKO
Zejména ve druhé polovině roku je zde možný nárůst sociálního napětí, nespokojenosti lidí. Rovněž je zde viditelná frustrace v mezinárodních vztazích.

RUSKO
Rusko bude procházet velkou deziluzí a zklamáním. Rozplyne se iluze velmocenského postavení a ruku v ruce ekonomickým útlumem a poklesem životní úrovně a zklamání se obrátí proti vedení státu. Nicméně dramatické ekonomické výkyvy tu z dlouhodobého hlediska nevidím, což při existenci ekonomiky založené na exportu nerostného bohatství ani nelze předpokládat.

PUTIN
Pokud se bavíme o horoskopech států pro rok 2015, nelze opomenout také horoskop Vladimíra Putina, jako klíčového hráče na mezinárodní politické scéně. Období, kdy Pluto procházelo znamením Střelce pro něho bylo obdobím vzestupu, zejména Pluto trigon Pluto a sextily na stélium do 12. domu, to byly v průběhu jeho vlády zatím relativně snadné a pozitivní vlivy. Putinův horoskop však obsahuje již zmiňované stélium Slunce, Saturn, Neptun a Merkur, které je samo o sobě poměrně destruktivní. Pomáhají mu sextily Marse a zejména Pluta z MC - dominanty horoskopu, což je jeden z typických vlivů naznačujících potřebu ovládat, řídit.
Co je však problémem tohoto horoskopu je Uran v kvadratuře na již zmiňované stélium. Je třeba poznamenat, že jde o největší slabinu horoskopu. Slunce ve Vahách je v pádu v takovémto stéliu činí člověka tvrdým, neoblomným a osobnostně složitým. Uran v kvadratuře na toto stélium je podle mě dispozicí k radikálním a nečekaným činům.
V souvislosti se současnou krizí na Ukrajině je zajímavé, že Vladimír Putin během své vlády poprvé zažívá období, kdy je poměrně dramaticky rozehrávána jeho největší slabina.
Pokud Slunce vládne desátému domu a při trigonu na něj se konala inaugurace, je zřejmé, že je v jeho horoskopu spjato s jeho mocenskou pozicí. Aktuálně na něj však působí tvrdě dva transsaturny, které by jeho pozicí měly povážlivě zakývat.
Pokud sleduji solární horoskop od jeho narozenin v říjnu 2015, jsou zde vidět dominanty Pluta na ASC a Saturnu na MC. To je samo o sobě jasným ukazatelem problematického roku. Dále je třeba si uvědomit, že Pluto je v základním horoskopu v desátém domě a je to vládce ASC, to jeho význam ještě zesiluje. Pokud si srovnám solární horoskop s horoskopem základním, je zde jasně vidět, že Pluto a ASC Soláru jsou v kvadratuře právě na SLunce.
MC a Saturn jsou v kvadratuře, byť volné k radixovému Plutu atd...
To je nepochybně konstelace působící učebnicově na profesní problémy, ztrátu pozice. Lze tedy konstatovat, že pozice Ruska bude slabší a slabší, dojde k ekonomickému útlumu, který bude Putinovu pozici podkopávat a v Rusku začnou sílit opoziční proudy. Domnívám se, že Putin se nachází ve svém posledním volebním období a je možný jeho pád v horizontu dvou let.
ČÍNA
Z horoskopu Číny již další ekonomický růst nelze předvídat, i zde by se měly projevit vlivy naznačující spíše transformaci, ekonomickou proměnu, která je ale spojená s porodními bolestmi. Mnohaprocentní každoroční růst je podle mě minulostí.

INDIE
S relativně nejmenšími problémy by se měla potýkat ekonomika Indie, ale zde jsou vidět problémy v oblasti řízení státu, nečekané změny a proměny.

Autor:  Jiří Kubík [ 06 pro 2014, 22:21 ]
Předmět příspěvku:  ČÍNA největší ekonomikou světa

Prvenství ekonomiky USA po 142 letech skončilo, největší na světě je čínská

Čínská ekonomika se stala největší na světě, oznámil Mezinárodní měnový fond. Čína tak na piedestalu vystřídala Spojené státy, které z něj před 142 lety sesadily Velkou Británii.
Objem ekonomiky nejlidnatější země světa Číny bude na konci roku činit 17,6 biliónu dolarů, zatímco té americké „pouhých“ 17,4 biliónu dolarů. Ještě v roce 2000 přitom Američané produkovali třikrát více než Číňané a na počátku 80. let byl rozdíl desetinásobný, upozornil list Financial Times.

Dnes čínská ekonomika tvoří 16,5 veškeré světové, zatímco americká 16,3 procenta. Větší objem ekonomiky ovšem nutně neznamená vyšší životní úroveň.

Experti prvenství čínského hospodářství předpokládali už několik let.

Americká ekonomika byla největší na světě 142 let. Prvenství převzala po britské v roce 1872, která zřejmě jen o dva roky dříve na špici překonala čínskou.

Přílohy:
USA.jpg
USA.jpg [ 410.69 KiB | Zobrazeno 21933 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 06 pro 2014, 22:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

...

Přílohy:
china.jpg
china.jpg [ 413.12 KiB | Zobrazeno 21933 krát ]

Autor:  Jiří Kubík [ 16 pro 2014, 20:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

Panika v Rusku. Lidé skupují dolary a eura, mluví se o pádu vlády

Strmý pád ruské měny vyvolal v úterý paniku ve společnosti i v médiích. Lidé podle ruských novinářů horečně skupují dolary a eura, v řadě měst zásoby už došly. V sociálních sítích se šíří zprávy o neodvratném pádu ruské vlády, i oficiální zdroje varují před nástupem chudoby a inflací. Hlava státu se ke krizové situaci zatím nevyslovila.

http://www.novinky.cz/ekonomika/356560- ... vlady.html

Autor:  Jiří Kubík [ 11 led 2015, 18:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

http://byznys.ihned.cz/c1-63356460-geor ... n=mediafed

George Soros: Stratégové Západu se v otázce Ruska "šeredně přepočítali"

Patria Online, Jan Šumbera

•Podle finančníka George Sorose si západní lídři neuvědomují, že Ukrajina není pouze země s hospodářskými potížemi, ale místo, kde Západ čelí ruskému útoku.
•"Sankce proti Rusku upevnily deflační a recesní tlaky, které ačkoliv byly v Evropě patrné, staly se až nyní realitou," říká Soros.
•Soros navrhl konkrétní podobu finančního plánu o rozsahu 50 miliard dolarů.

Autor:  Jiří Kubík [ 20 led 2015, 05:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: HOROSKOPY STÁTŮ a možná finanční krize

http://www.novinky.cz/ekonomika/359220- ... icany.html
Hrozivá vidina

Těžba ropy se za poslední léta stala jedním z hlavních motorů amerického oživení: podle hedgeového fondu Bridgewater na ni připadla plná čtvrtina z dvou procent loňského růstu v USA. Fond už loni v listopadu uvedl, že pokud cena klesne pod 75 dolarů, sníží to americký hospodářský růst dokonce o plnou třetinu, tedy o 0,7 procenta.

Podle Deutsche Bank bylo od roku 2010 investováno do těžby 550 miliard dolarů. Opakuje se přitom do jisté míry příběh poslední krize, kdy dluhopisy na rizikové americké investice nakupoval celý svět, a pak na to doplatil. Také investice do těžby břidličné ropy byly ve formě vysoce úročených půjček rozprodány po světě. „Pád cen by nyní mohl v USA vést ke zhroucení tohoto domečku z karet, a to s celosvětovými důsledky,“ obává se Die Welt.

Pokud ceny nezačnou opět růst, může se záhy ukázat, že americký energetický boom stojí na vratkých základech. A Mazráví už upozornil: „Je nepravděpodobné, že uvidíme náhlý vzestup cen ropy, jejíž současné ceny jsou neudržitelné − ne pro nás, ale pro jiné.“

„Pak bude otázkou, jak zareaguje stát,“ řekl Weltu Roelli. Pokud by vláda USA musela reagovat, může to pro ni znamenat další vlnu zadlužování − tentokrát ne kvůli bankám, jako v roce 2008, nýbrž kvůli energetickým firmám.

Autor:  vumpvums [ 27 zář 2017, 14:14 ]
Předmět příspěvku:  Extraction Des Pistes D'un CD Audio

Je viens débusquer sous un fourré un petit gentle capable de convertir les formats MP3, APE, FLAC, OGG ou WAV vers la même selected dans n'importe quel sens. Et bien finis les problèmes : grâce au logiciel isquint initialement prévu pour encoder des vidéos pour l'ipod vidéo il est possible de convertir vos fichiers.. bien souvent je me suis heurté au problème de convertion du format wmv de microsoft très mal supporté sur notre plateforme mac os x , très peu de logiciels permettent le réencodage simple de ce type de format / D'ailleurs les deux encodeurs les plus utilisés sur mac à savoir ffmpeg et d vision ne le permettent pas.
Le Apple lossless en est un dérivé pour palier au problème de compression et il a pour lui d'être multicanal, ce qui ne me semble pas le cas du FLAC. Je préfère aussi l'APE car le logiciel que j'utilise en voiture lit aussi bien FLAC qu'APE mais ne reconnait qu'environ un quart des tags des FLACS. Une interface simple proposant une liste de vos fichiers, les caractéristiques de conversion et l'avancement de la transformation d'un format à un autre, vous permettra de convertir simplement et rapidement. Winamp Média Participant convertir ape en flac : Un logiciel de lecture audio excellent qui gère tous les codecs audio, radio, ipod … deux variations une payante, l'autre gratuite. Oh je crois que j'ai trouvé : dmg2iso Il parait que sa peut convertir Je vais tester sa (d. Le traitement de plusieurs fichiers en parallèle maximisera les performances de façon impressionnante.
Actual Audio Copy (EAC) : Il sert à extraire de la musique de vos CD, très populaire, gratuit, le meilleur mais un peu compliqué et en anglais. Inconvénients : L'ACC n'est pas convertisseur ape en flac gratuit assez populaire pour s'imposer en tant que successeur du MP3. Les CD sont généralement numérisés en format WAV et peuvent être ensuite convertis en MP3 à l'aide d'un convertisseur audio.
Pour convertir à partir de bien d'autres fichiers, n'hésitez pas à essayer nos produits riches en fonctionnalités. Ce choix est une étape déterminante pour l'utilisation qui suivra, selon ses besoins, la qualité désirée, les fonctionnalités du format et la lisibilité sur un most d'appareils, que ce soit des ordinateur COMPUTER ou Mac ou des appareils nomades comme des baladeurs ou des smartphones. Vous pouvez librement sélectionner la piste audio du fichier ajouté pour votre fichier audio de sortie. Les boutons en facade sont un peu raides comme sur les autoradios, par contre la molette de réglage du quantity ape en flac est agréable. Exécuter et utilisez l'explorateur de dossier pour rechercher les fichiers que vous souhaitez convertir.

Autor:  Falleyalesse [ 28 zář 2017, 23:18 ]
Předmět příspěvku:  Flac Documentation Ubuntu Francophone

PS : et sachant qu'à partir d'unflac, tu pourras facilement générer unwav, le point 2] conduit à ne plus se poser de questions si c'est pour dématérialiser. Sur Mac, c'est un peu la pénurie pour trouver quel logiciel prendre, mais j'ai finalement trouvé la petite perle uncommon : il s'appelle XLD, ou X Lossless Decoder Avec ce petit bijou de logiciel (gratuit, dons acceptés) vous pourrez encoder toute la bibliothèque qui traîne sur votre LAPTOP Home windows en FLAC vers des codecs reconnus par votre MacBook, iMac, ou Mac Mini : ALAC, AAC et MP3.
Après avoir lancé le convertisseur vidéo, cliquez sur « Ajouter Fichier » pour uploader les fichiers WAV que vous voulez convertir. J'ai personnellement fait un blind take a look at en jouant aléatoirement un bout de musique en WAV et les variations mp3 320, 192, 128, ninety six. Théoriquement, les fichiers FLAC sonnent comme les originaux une fois décompressés. Dans le même esprit que le MP3 , il comprime encore plus et avec une meilleure qualité. Citons dans AppStore l'utility convertir wav en flac FLAC Participant de Dan Leehr's (7,99€) ou encore Golden Ear (4,ninety nine€). Le format FLAC peut être lu sur ordinateur (par les logiciels VLC, foobar), sur certains baladeurs audio, disques dur multimedia... il est supporté par de plus en plus de matériels.
Attention : si vous envisagez de télécharger des musiques de qualité studio (24 bits), celles-ci seront au format FLAC et vous devrez utiliser un second logiciel de lecture suitable, iTunes ne l'étant pas. J'ai depuis investi dans un lecteur audio qui lit les formats FLAC et WAV (mais aussi le traditionnel MP3 si besoin). Le Apple lossless en est un dérivé pour palier au problème de compression et il a pour lui d'être multicanal, ce qui ne me semble pas le cas du FLAC. Apprentissage en ligne en français et en vidéo du logiciel de retouche d'image professionnel Photoshop CC avec la plateforme Udemy. Il peut être intéressant d'utiliser du Flac, même si il prend beaucoup plus de place que du Mp3 ou du OggVorbis. Je pense que c'est dû au fait que le décodage en temps réel introduit inévitablement du jitter. Et il a la capacité d'extraire les fichiers audio de la vidéo pour les convertir en formats audio dont vous avez besoin.
Pour éviter la mauvaise surprise des malwares et autres joyeusetés du style, AIMP suggest une bonne answer de conversion sur LAPTOP Dans notre exemple, nous utilisons la version 4. Son seul défaut est de ne pas proposer nativement le MP3 en conversion, mais il est attainable de l'ajouter manuellement. Donc en festival ou sur des grosses soirées vaut mieux bosser sur du wav, ou mieux encore si tu es le créateur de la tune directement depuis le logiciel d'édition, ça permet en plus de mixer en direct stay wav to flac en ligne si t'as des shortcuts attribués. En espérant que je n'ai pas perdu la moitié de mon lectorat avec ces deux premiers graphiques, je peux m'attaquer au vif du sujet à proprement parler.
Le format MP3 toutefois, même compressé à 320 Kbps obtient la plus mauvaise notice avec un écart significatif. Et sinon je trouve les prods de AB plutôt synthétique même du MP3 320kbps ça fait l'affaire je trouve. En utilisant l'extension de fichierWAV, des échantillons de eight ou 16 bits peuvent être pris à des fréquences de eleven,025 Hz, 22,050 Hz et forty four,one hundred Hz. La plus haute qualité étant celle de 16 bits à 44,a hundred HZ. Ce plus haut niveau est le taux d'échantillonnage d'un CD audio et utilise 88KB de stockage par seconde. Flac et WMA font de la compression sans perte, mais les CD étant numériques (ce qui nécessite un échantillonnage), il y a une légère perte comparé à de l'analogique. Le principe reste le même pour des fichiers de départ en qualité normal convertisseur wav à flac CD ou qui s'en approche (44,1 kHz / sixteen bits), par exemple. À toute utilisation de la commande flac, on peut plutôt écrire flac -eight pour une meilleure compression.

Stránka 11 Všechny časy jsou v UTC
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/