Astrologická konference

www.ceskaastrologie.cz,www.horoskopodastrologa.cz

- astrolog

Astrolog JUDr. Jiří Kubík, MBA, ceskaastrologie@seznam.cz, Tel. 607 646418

Všechny časy jsou v GMT

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rodiče v horoskopu
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 09:54 

Dobrý den, zajímám se o astrologii a učím se hlavně na svém horoskopu, ale pořád si nejsem jistá, jak je to s otcem a matkou a 4. a 10.domem. Už se to probíralo zde v jednom vlákně, že u ženy je matka Luna a 4.dům, otec Saturn a 10. dům. Nejsem si ale jistá, zda to funguje i u mne.
Dám sem k dispozici mé údaje- 12.2.74, Klatovy, 1.39 (matka uvedla, že jsem se narodila ve 2hod, zrektifik. čas by měl být 1.39, ale nejsem si úplně jistá).
4.dům v Rybách, což by spíše odpovídalo otci, který se doma moc nevyskytoval, měl vztah i k alkoholu, brzy byl i v inv.důchodu. Otec narozen ve znamení Panny.
10.dům v Panně, což by opět znamením otci odpovídalo. Vládce Merkur kvadratura Neptun, což by asi také odpovídalo tomu vztahu k alkoholu.
Matka-znamení Býka, v dětství takový neutrální vztah (byla jsem zvláštní dítě, které moc city nedávalo najevo), čím jsem byla starší, tím víc jsem se s matkou sbližovala a už mnoho let v ní mám nejlepší kamarádku, na kterou se můžu se vším obrátit. (asi je to Lunou v 11.domě).
Zajímaly by mě vaše názory, nejsem si jistá tím 4. a 10.domem. Předem děkuji.

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Rodiče v horoskopu
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 11:17 

Dobrý den, Marci.
Většinou je to tak, že čtvrtý dům vypovídá o tom dominantnějším z rodičů, který má v rodině větší rozhodovací sílu, častěji tedy o otci. Moje zkušenosti jsou ale takové, že na čtvrtý a desátý dům je potřeba se dívat jako na spojené, doplňující se domy. O rodičích vypovídají společně. U Vás je vidět, že rodinné prostředí na Vás mělo velký vliv, že jste kvůli němu uzavřenější nepo opatrnější a dost věcí si necháváte pro sebe - Neptun v prvním domě v kvadrátu na Merkur. Také je cítit, že vztah mezi rodiči nemusel být vždycky úplně jednoduchý, ale spíš než zlý byl "unikající" nebo z jedné strany závislý a Vás to hodně ovlivnilo do pochybností o sobě a o svých názorech (takové to "kdybych byla hodná, měl by mě tatínek rád a byl by víc doma se mnou").
Ohledně času narození by druhá hodina byla pro Vás asi jednodušší, s kvadrátem Jupitera a Slunce na Ascendent se žije trochu složitěji. Ale správnost času si bez vlastní rektifikace netroufnu posoudit.
Příloha:
Marci.jpg
Marci.jpg [ 113.86 KiB | Zobrazeno 25426 krát ]

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 11:31 

Na to existuje mezi astrology řada názorů. Podle mě je u ženy 4. dům matka a desátý dům otec.

Zkuste nadhodit data rodičů. Na tom se to většinou hezky pozná.

Můj syn má vládce čtvrtého domu Venuši a u mě je Venuše v prvním domě a Mars u něho vládne desátému domu a manželka má Mars na ASC....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 11:35 

Podle toho co popisujete, bych viděl maminku jako ten Neptun a tatínka na Merkur s Plutem. Vztah k mamince souvisí samozřejmě i s Luna konjunkce Uran.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 11:48 

Matka-3.5.46, otec -dle OP 29.8.42 (on tvrdí, že podle matky se narodil 28., ale spletli mu to na matrice), oba Klatovy, čas nevím
V ranném dětství se mi otec docela věnoval, mám na něj pěkné vzpomínky, postupně nějak z rodiny "vymizel", i když byl stále fyzicky přítomen. ;-) Občas v dospívání mi dával najevo, že můj vzhled není takový, jak by měl být, což asi také bylo jedním z důvodů mého nízkého sebevědomí. Ale jinak musím říci, že ho mám ráda a svým způsobem je mi ho i líto.
Vztah rodičů nebyl ideální, spíše než spolu, žili vedle sebe. Dá se říci, že každý si dělal, co chce. Proto i já mám problémy ve vztahu, asi také nevědomě kopíruji tento vzor dle rodičů.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 11:56 

Ještě mě trochu mate ta Luna, podle paní Pavly bych ji měla už mít ve Štíru, ale mně se vždy zobrazovala na posledním stupni Vah(dle Placida). Nějak nevím, co by sedělo více.
Zajímavá je také provázanost aspekty Merkura (vládce 10 na hrotu 4), Neptuna (vládce 4 v 1) a Pluta ¨(vládce ASC v 10). Dalo by se tím i vysvětlit to, že jsem spíše vnímala jen matku jako rodiče a otec šel mimo mně? Myslím tím to, že jsem matku měla tak nějak jako otce i matku dohromady?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 12:28 

dobrý den marci, já vám s astrologií moc neporadím, zaujalo mě, že jste si s maminkou i po nějakých útrapách k sobě našly cestu a přeji vám do života jen to dobré
hezký den
Olga

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 12:39 

Marci, používám u Luny takzvanou paralaxu, to je zohlednění toho, na jakém místě na Zemi se nacházíme a na nebe koukáme. Odchylka může být až mezi půl a jedním stupněm. Jinak bez paralaxy (vztaženo k pohledu ze středu Země) Vám Luna vychází na konec Vah.
Nechci polemizovat s ostatními názory, jen upozorním, že každý z nich má své opodstatnění. To, co píšete o tatínkovi, že Vám byl v dětství bližší a měl na Vás větší vliv, podle mne odpovídá tomu Neptunu v prvním domě a sextilu mezi ním a vládcem Vašeho ascendentu, Plutem. Neboli vnímám otce u Vás jako čtvrtý dům. Vztah k mamince budovaný postupně až na základě mentálního porozumění mi přijde merkurická charakteristika, věc Panny. A svým vlastním přičiněním jste si k ní postupem času našla cestu - Pluto vládce Asc v domě desátém. Ale jak říkám, je to o různém přístupu a potřeba je vždy zohlednit oba domy.
Pravidlo platné ve většině případů o čtvrtém domu jako o ukazateli silnějšího z rodičů učil manžel, ale také nikoli jako striktní nutnost.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 14:22 

Také k tomu nepřistupuji jako ke striktní nutnosti a pokud mám hovořit o rodičích, většinou vyžaduji jejich data. Jak vidíte, i to co píše Pavla má svou logiku.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 led 2014, 11:26 
Zdravím, jen sleduji toto fórum tak snad trošku dnes i přispěji. Od 4 let mě vychovávala jen matka, jelikož ovdověla. Po smrti mé ženy vychovávám syna já. Má osa IC- Mc se z pohledu syna obrací vzhůru nohama do jeho osy Mc- Ic. Jen bych jsem dal naše udaje na doplnění tohoto tématu, jaké různé kombinace mohou v životě nastat. 12.10 1971 2:43 a syn 27.10 2003 13:14 oba Zábřeh. Díky. H

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 led 2014, 18:33 

U syna to bohužel působí ukázkově ve vztahu k Luně u MC pod aspektací takovou jaká je.

Přílohy:
Honzasyn.jpg
Honzasyn.jpg [ 419.37 KiB | Zobrazeno 25384 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 06 led 2014, 18:37 

U Honzy působí prvoplánově tatínek jako desátý dům. Saturn na MC, vládce Merkur konjunkce Uran.....

Přílohy:
Honza.jpg
Honza.jpg [ 434.82 KiB | Zobrazeno 25384 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 08 led 2014, 18:44 
Ano přesně tak u syna to platí, ale u mě jsem měl za to, že matka je taky na MC. Asi to bude s osou IC-MC, osa rodičů skutečně případ od případu. H

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 19 led 2014, 01:04 
U mužů vládce 10 domu matka a vládce 4 domu otec. U žen to musí být to samé. Protože když máte dvouvaječná dvojčata opačného pohlaví tak mají skoro stejní horoskop. Takže v radixu musí mít rodiče signované stejně.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014, 10:53 
Zdravím, náhodou jsem narazila na toto fórům... zkoumám horoskop našeho syna, který se narodil 12.4.2014 v 1:31 ráno a všude se právě píše, že 4. dům je matka a 10. dům otec... 10. dům má ve štíru, což by právě spíše odpovídalo mě - jsem ve znamení štíra 2.11.1983... otec ve znamení lva 12.8.1978... 4. dům ve znamení býka mi ale k otci zatím moc nesedí... trochu se obávám už jenom jeho znamení - beran, s lidmi v beranu si všeobecně moc nerozumím... přítel má ještě dalšího tříletého syna z předchozího vztahu, který je taktéž ve znamení berana a můj a jeho vztah je takový "chladný"...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 18 dub 2014, 11:03 
... ke svému předchozímu příspěvku ještě doplňuji, že malý se narodil v Jilemnici...

Odpovědět s citací  

Všechny časy jsou v GMT