Astrologická konference

www.ceskaastrologie.cz,www.horoskopodastrologa.cz

- astrolog

Astrolog JUDr. Jiří Kubík, MBA, ceskaastrologie@seznam.cz, Tel. 607 646418

Všechny časy jsou v GMT

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pomohl by mi někdo s mým horoskopem?
PříspěvekNapsal: 03 led 2014, 13:13 

Ahoj všem, byl by někdo tak moc laskavý a pomohl by mi s mým horoskopem - vysvětlením?
Každá rada je drahá:-)
Učím se učím, ráda si přečtu odlišné a rozdílné názory.
Olga

Profil Poslat soukromou zprávu  
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 led 2014, 16:49 

Dobrý den, osobně vykládám neznámým lidem horoskopy za honorář, pokud jde o zájemce o astrologii, popisuji jim i systém a vše co je zajímá. Z principu nic netajím.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 led 2014, 17:50 

já vím, že to děláte za peníze, to je v pořádku, já se musím učit zdarma, proto jsem poprosila o pomoc
vysvětlení k mému horoskopu najdu on line, takové to typicky všeobecné, už jsem si vše prošla, spíš mě zajímají názory lidí, co mě neznají

Naposledy upravil olga dne 04 led 2014, 00:03, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 led 2014, 18:54 

Napište, co Vás konkrétně zajímá. Vámi vypsané aspekty a pozice nic neříkají, když člověk nezná matriční data resp. když nevidí celé kolečko. Přiznám se, že jsem amatér, takže bych nečekal ode mě nic extra. Pokud chcete znát názor, který má nějakou váhu, je třeba se obrátit na profi astrologa.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 03 led 2014, 19:11 

nar. 5.11.1968 v 17.10

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 02:40 

Zaujala mě Luna jako vládkyně čtvrtého domu v domě dvanáctém opozice Saturn jako vládce desátého domu rovněž v domě dvanáctém. Luna je maminka, Saturn je tatínek.
To podle mě znamená nějak problematický vliv rodiny na vás a souvisí to s dispozicemi pro
komplikované rodinné zázemí i v dospělosti.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 07:38 
Vážená budoucí kolegyně.
pokud jste k astrologii trochu přičichla a chcete se učit, měla byste vědět, že k vypracování horoskopu je kromě data narození a hodiny potřeba i místo, kde se tak stalo. od místa se totiž odvíjí výpočet ascendentu, který je nejdůležitějším bodem horoskopu, od něhož se odvíjí domy.
až budete jednou mít klienty, budete jim požadavek na "datum, hodinu a místo narození" opakovat pokaždé, když s někým vstoupíte do kontaktu
zatím zdravím JaGa

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 07:46 

Paní doktorko samozřejmě máte pravdu, já si automaticky nastavil souřadnice pro Prahu.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: NABÍDKA - rektifikace horoskopu
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 07:55 

Olgo, mám nabídku, když už jste nabídla svůj horoskop k dispozici. Letos dělám kurz zaměřený na primární direkce a solární horoskopy, tranzity, sekundární direkce...... Pokud byste nám poskytla důležité momenty ze svého života, můžeme zde horoskop zrektifikovat a zároveň si na konkrétních momentech svého života uvědomíte, jak přesně konstelace spustily, k čemu Vás dispozice horoskopu svádí.... Mohlo by to být zajímavé i pro diskutující. Jenom takhle na fóru popisovat radix je nic nového nepřinášející nuda, ale tohle by mě bavilo.

Pokud dáte k dispozici místo kde jste se narodila, zajímá mě také kdy a kam jste se přestěhovala.
Potřebujeme vědět kdy vám umřeli prarodiče, data stěhování, vzniky a konce důležitých vztahů, narození dětí, nemoci, potraty, úrazy, havárie, životní úspěchy jakéhokoliv typu, dědictví....prostě vše důležité co Vás napadne.
Stačí udat měsíce a roky, případně roční období a roky, když si vzpomenete na datumy, bude to lepší.

Takhle svůj horoskop pochopíte nejlépe.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: NABÍDKA - rektifikace horoskopu
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:23 

Jiří Kubík píše:
Olgo, mám nabídku, když už jste nabídla svůj horoskop k dispozici. Letos dělám kurz zaměřený na primární direkce a solární horoskopy, tranzity, sekundární direkce...... Pokud byste nám poskytla důležité momenty ze svého života, můžeme zde horoskop zrektifikovat a zároveň si na konkrétních momentech svého života uvědomíte, jak přesně konstelace spustily, k čemu Vás dispozice horoskopu svádí.... Mohlo by to být zajímavé i pro diskutující. Jenom takhle na fóru popisovat radix je nic nového nepřinášející nuda, ale tohle by mě bavilo.

Pokud dáte k dispozici místo kde jste se narodila, zajímá mě také kdy a kam jste se přestěhovala.
Potřebujeme vědět kdy vám umřeli prarodiče, data stěhování, vzniky a konce důležitých vztahů, narození dětí, nemoci, potraty, úrazy, havárie, životní úspěchy jakéhokoliv typu, dědictví....prostě vše důležité co Vás napadne.
Stačí udat měsíce a roky, případně roční období a roky, když si vzpomenete na datumy, bude to lepší.

děkuji za nabídku, velmi si toho vážím, místo narození jsem neuvedla záměrně, protože jsme na internetu, stejně tak je pro mě těžké řešit svůj horoskop veřejně, popravdě vůbec nevím, jak na vaši nabídku zareagovat, některé vzpomínky mě opravdu děsí a na některé věci jsem zapomněla, vytěsnila jsem je

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:27 

Předpokládám, že se týkají rodinného života? Nemusíte uvádět místo narození přesně, ale když uvedete město 20 km od Vašeho rodiště, nic se neděje, stejně tak pokud uvedete místo přesídlení trochu jinak, je to jedno.
:o) Aha, měl jsem dojem, že svůj horoskop veřejně řešit chcete. Je to na Vás.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:32 

Jiří Kubík píše:
Zaujala mě Luna jako vládkyně čtvrtého domu v domě dvanáctém opozice Saturn jako vládce desátého domu rovněž v domě dvanáctém. Luna je maminka, Saturn je tatínek.
To podle mě znamená nějak problematický vliv rodiny na vás a souvisí to s dispozicemi pro

ano, tatínek mi zemřel a maminka pro mě není maminka

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:36 

Gričová píše:
Vážená budoucí kolegyně.
pokud jste k astrologii trochu přičichla a chcete se učit, měla byste vědět, že k vypracování horoskopu je kromě data narození a hodiny potřeba i místo, kde se tak stalo. od místa se totiž odvíjí výpočet ascendentu, který je nejdůležitějším bodem horoskopu, od něhož se odvíjí domy.
až budete jednou mít klienty, budete jim požadavek na "datum, hodinu a místo narození" opakovat pokaždé, když s někým vstoupíte do kontaktu
zatím zdravím JaGa

dobrý den, jeden z vašich kolegů tady na foru mi nabídl pomoc, tak jsem napsala datum narození a zbytek poslala v soukromé zprávě, to je celé vysvětlení, zcela určitě nikdy mít klienty nebudu, mám co dělat sama se sebou, jen chci pochopit, proč se mi některé věci dějí, Olga

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:42 

Jiří Kubík píše:
Předpokládám, že se týkají rodinného života? Nemusíte uvádět místo narození přesně, ale když uvedete město 20 km od Vašeho rodiště, nic se neděje, stejně tak pokud uvedete místo přesídlení trochu jinak, je to jedno.
:o) Aha, měl jsem dojem, že svůj horoskop veřejně řešit chcete. Je to na Vás.

omlouvám se, pokud jsem vás tu všechny uvedla ve zmatek, hledala jsem někoho, kdo by to probral konkrétně se mnou, třeba bych pak našla odvahu to pustit ze sebe ven a veřejně

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:43 

...

Přílohy:
olga.jpg
olga.jpg [ 464.95 KiB | Zobrazeno 1773748 krát ]
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: REKTIFIKACE
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:46 

Olgo ve Vašem případě je rektifikace na místě, protože máte hlavní osy na rozhraní znamení. MC a IC máte ve znameních Rak - Kozoroh, s ohledem na informace o rodičích to je učebnicové postavení.
Ještě je tu ale otázka pozice ASC - DSC??? Zda-li je vládcem ASC Venuše či Merkur, což v daném případě je rozdíl.
Při konzultaci by mě zajímal horoskop Vašeho partnera, data vzniků a konců vztahů.....

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: ochrana soukromí
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:52 

Pokud člověk není celebritou, tak je smutným faktem, že většinou nikoho nezajímá. Proto jsem se nikdy nebál svá data veřejně pouštět a na kurzu používám příklady ze svého soukromí. Nechci aby to Olgo vyznělo špatně, ale mám dojem, že pokud byste sem data při této míře anonymity vypustila, tak Vám nic nehrozí. Chápu ale, že jde o Váš pocit.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 08:54 

Jiří Kubík píše:

Pane Kubíku, berete MC jako otce?

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: ochrana soukromí
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 09:01 

Jiří Kubík píše:
Pokud člověk není celebritou, tak je smutným faktem, že většinou nikoho nezajímá. Proto jsem se nikdy nebál svá data veřejně pouštět a na kurzu používám příklady ze svého soukromí. Nechci aby to Olgo vyznělo špatně, ale mám dojem, že pokud byste sem data při této míře anonymity vypustila, tak Vám nic nehrozí. Chápu ale, že jde o Váš pocit.

asi máte pravdu, já se všeho bojím a mnohdy zbytečně:-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 09:14 

Saturn tatínek, Luna maminka.
Luna ve dvanáctém domě je o tom, že se všeho bojíte. Nejen negativní zkušenosti z rodiny, ale i s lidmi. Člověk pak má pocit, že mu chce kdekdo škodit.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 09:26 

olga píše:
Jiří Kubík píše:

děkuji za nabídku, velmi si toho vážím, místo narození jsem neuvedla záměrně, protože jsme na internetu, stejně tak je pro mě těžké řešit svůj horoskop veřejně, popravdě vůbec nevím, jak na vaši nabídku zareagovat, některé vzpomínky mě opravdu děsí a na některé věci jsem zapomněla, vytěsnila jsem je

Máte plnou Lunu na ose 12/6 - už tak je harmonie mezi duší a tělem křehká a člověk těžko stravuje emoce a prožitky (12), mnohdy to odnese tělo (6). Pokud se cítíte na relokaci skrze data, můžete to zkusit. Luna je i v opo na Neptun - jednak společenské nestálost (11/Ryby), ale taky člověk je někdy pokoušen na všechno zapomenout, je ze všeho zklamaný, zejména, že nemá jistotu, kterou Luna v Býku potřebuje, i v materiálních oblastech, má přehnané iluze, kterých je nutno se zbavit. Štír je tak trochu vždycky extrémista. :-) To zklánání může být i z okolí, třeba sourozenců, ale jelikož je Rak i ve 3. domě, je otázka, nakolik je člověk k sobě a druhým upřímný.
Luna je krásně postavena, je v Hayz ve 12. domě v Býkovi - Luan v Býkovi má ráda všechno, co souvisí s potěšením, zkusil bych povolání, které přichází do styku se vším, kde by Luna mohla obdivovat, nebo hrabat - třeba práce v galerii. :-)) Takováto Luna ve 12. domě, vždy tahá za nitky, aniž by na ni bylo vidět - vládne Blíženeckému domu - a když je to spojeno s honorářem (Býk), tím líp. :-)))

Naposledy upravil Robin dne 04 led 2014, 09:51, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 09:44 

Robin píše:
olga píše:
Jiří Kubík píše:

Nemyslím, že je dobré otevírat staré rány. Kamarádka byla na regresi, terapeutka s ní otevírala hodně bolestná témata, děvucha je v Opavě. Takže zvažte, co zde zveřejníte a hlavně, zda Vás to potom nějak neovlivní. Máte plnou Lunu na ose 12/6 - už tak je harmonie mezi duší a tělem křehká a člověk těžko stravuje emoce a prožitky (12), mnohdy to odnese tělo (6). ALe je to jenom můj názor. :-)

taky jsem byla na regresi a byla jsem po pohovoru odmítnuta s tím, že bych to prostě nezvládla,ale já se s tím nemohu smířit a nechci být za ublíženečka, prostě jsem dostala kapky a ne jednou, musím zvládnout sama sebe, abych nebyla špatnou matkou pro svého chlapce,který je autista a nepotřebuje vedle sebe mít trosku, já jsem samotář, samorost, proto je pro mě astrologie dobrou cestou jak poznat sebe a vyhnout se případným chybám, můj syn je mým velkým učitelem, nemohu ho zklamat

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 09:46 

Jiří Kubík píše:
Luna ve dvanáctém domě je o tom, že se všeho bojíte. Nejen negativní zkušenosti z rodiny, ale i s lidmi. Člověk pak má pocit, že mu chce kdekdo škodit.

děkuji, tohle jsem se nikde nedočetla, ted vím, s čím bojovat

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 10:10 

Máte plnou Lunu na ose 12/6 - už tak je harmonie mezi duší a tělem křehká a člověk těžko stravuje emoce a prožitky (12), mnohdy to odnese tělo (6). Pokud se cítíte na relokaci skrze data, můžete to zkusit. Luna je i v opo na Neptun - jednak společenské nestálost (11/Ryby), ale taky člověk je někdy pokoušen na všechno zapomenout, je ze všeho zklamaný, zejména, že nemá jistotu, kterou Luna v Býku potřebuje, i v materiálních oblastech, má přehnané iluze, kterých je nutno se zbavit. Štír je tak trochu vždycky extrémista. :-) To zklánání může být i z okolí, třeba sourozenců, ale jelikož je Rak i ve 3. domě, je otázka, nakolik je člověk k sobě a druhým upřímný.
Luna je krásně postavena, je v Hayz ve 12. domě v Býkovi - Luan v Býkovi má ráda všechno, co souvisí s potěšením, zkusil bych povolání, které přichází do styku se vším, kde by Luna mohla obdivovat, nebo hrabat - třeba práce v galerii. :-)) Takováto Luna ve 12. domě, vždy tahá za nitky, aniž by na ni bylo vidět - vládne Blíženeckému domu - a když je to spojeno s honorářem (Býk), tím líp. :-)))

děkuji Robine, ted si nastuduji postavení planet v Hayz, protože mi to nic neříká, ale je to další cenná informace za kterou děkuji
zatím se nemohu trhnout od syna, co se týče práce, tak si to kompenzuji radami ženám v podobné situaci, třeba co a jak s úřady, ale bez honorářů:-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 10:19 

olga píše:

děkuji Robine, ted si nastuduji postavení planet v Hayz, protože mi to nic neříká, ale je to další cenná informace za kterou děkuji
zatím se nemohu trhnout od syna, co se týče práce, tak si to kompenzuji radami ženám v podobné situaci, třeba co a jak s úřady, ale bez honorářů:-)

Luna ve 12. domě se nutně nebojí všeho všech, čehož jsem důkazem i já. Luna je dětství, a pokud je ve 12. domě, nemusí být růžové. Nestraním se lidem a vykonávám povolání, které souvisí přímo se stykem s lidmi. Studiem horoksopů člověk zjistí, že Luna ve 12. domě není vždy o osamělosti, jak praví netové kuchařky, neboť záleží, jaké má Luna aspekty, pokud dobré, pak je člověk samotářem dobrovolně, pokud má neharmonické, je naopak donucen se stáhnout z nějakého důvodu.
Luna v Hayz je postavení, které ve 12. domě značí velkou podporu v oblasti nějakého bádání, Vy máte Lunu v Býkovi, kde je Luna povýšena. Tohle je velký dar. Venuši máte ve Střelci, kde nemá ráda nepsrapvednost a je naladěna i duchovně, je v trigonu na Saturn, který vládne 9. domu - předpoklad dosáhnout třeba i akademického titilu. :-)
Náměty zde máte. JE to na Vás. :-)

Robin

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 10:31 

to Robin:
aha... jste mě dostal, já se už od dětství držím stranou lidí,myslela jsem, že je to má povaha a ted jsem na vážkách

protože nemohu chodit do práce, věnuji čas učení, pokud mi to situace dovoluje, zatím je to ale vše spíše jen o psychologii, poznání a pochopení věcí, na které si nelze sáhnout, na titul to nevidím:-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 10:43 

olga píše:
to Robin:
aha... jste mě dostal, já se už od dětství držím stranou lidí,myslela jsem, že je to má povaha a ted jsem na vážkách

protože nemohu chodit do práce, věnuji čas učení, pokud mi to situace dovoluje, zatím je to ale vše spíše jen o psychologii, poznání a pochopení věcí, na které si nelze sáhnout, na titul to nevidím:-)

Ta Vaše Luna je v opozici na Slunce, které vládne 5. domu, napsala jste, že máte syna, který je autista. Je jasné, že takový člověk potřebuje péči, proto jste jako by v ústranní, neboť se staráte o dítě. Luna ve 12. domě není o strachu z lidí, ale spíše o introvertní povaze. Opozice mezi Saturnem a Merkurem je zase spíše o depresích, které můžou pramenit i z toho jinošského věku, kterému odpovídá Merkur, kdy na člověka mohlo být naloženo příliš. Je třeba se umět motivovat, mít radost ze života, brát to, co je, nepodléhat depresím, mít přáetelé s pozitivní myslí. Tohle všecdhno člověka programuje.
Když si vezmete natál Nelsona Mandely, tak on má Lunu ve 12. domě, notně poškozenou - strávil mnoho let ve vězení, ale lidí se nebál, stal i prezidentem, naopak - Luna/lid - měl lid rád a myslel na ně. :-) Mandela se nestranil lidí, pouze neměl příležitost, když vbyl ve vězení, přijít s lidmi do styku. Tak samo vy, která se staráte o syna, nejste toliko ve spojení s lidmi, ale to nemusí znament, že jste typ člověka, který se jich straní.
Nazírejte na věci z obou stran. :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 10:49 

Robin podle mě motá více věcí dohromady. :o)

U Vás je Luna vládcem čtvrtého domu, tedy v horoskopu souvisí především s rodinou ze které pocházíte a s maminkou. To, že máte s maminkou vztahy takové jaké máte je toho důkazem. Luna tady tedy nesouvisí s profesním životem. Dá se to číst také tak, že Luna představuje určitou obavu z lidí, potřebu samoty, která pramení ze vztahů v rodině.
Luna je sice HAYZ, to má Robin pravdu, tedy je silná a podle mě je to dispozice pro vnímavost, řekněme psychologické nadání, zájem o druhé a soucit k těm co jsou v podobné situaci, protože si umíte představit jaké to je.

Máte navíc většinu prvků pod obzorem, což značí introvertní osobnost.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 10:56 

Jiří Kubík píše:
Robin podle mě motá více věcí dohromady. :o)

U Vás je Luna vládcem čtvrtého domu, tedy v horoskopu souvisí především s rodinou ze které pocházíte a s maminkou. To, že máte s maminkou vztahy takové jaké máte je toho důkazem. Luna tady tedy nesouvisí s profesním životem. Dá se to číst také tak, že Luna představuje určitou obavu z lidí, potřebu samoty, která pramení ze vztahů v rodině.
Luna je sice HAYZ, to má Robin pravdu, tedy je silná a podle mě je to dispozice pro vnímavost, řekněme psychologické nadání, zájem o druhé a soucit k těm co jsou v podobné situaci, protože si umíte představit jaké to je.

Máte navíc většinu prvků pod obzorem, což značí introvertní osobnost.

Pane Kubíku, to vládcovství IC máte hodně nejisté, proto jsem raději vyšel z obecných principů. :-) Klidně může být IC ve Lvu a SLunce v 6. domě - stará se o nemocného rodinného příslušníka. Já bych na Raka tolik nedával. :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:04 

:o) Robine to si dovolím nesouhlasit, tady je s ohledem na popisované okolnosti pravděpodobné postavení vládců MC a IC ve 12. domě. Působí to poměrně učebnicově. Tatínka by pak reprezentovala planeta v pátém domě. Samozřejmě vše je nejisté, ale už jsem se ve své praxi s podobnými horoskopy setkával a vládce domu v domě dvanáctém tyto projevy prostě přináší. Tatínek zemřel, s maminkou žádné kontakty, Vám ta varianta nepřipadá pravděpodobnější?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:05 

Měl jsem na mysli, že pokud by platila druhá varianta, tak že by vládce desátého domu byl v domě pátém.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: povaha Olgy
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:15 

Samozřejmě, že Olga má introvertní povahu a drží se stranou od lidí, je to dáno právě většinou prvnků pod obzorem,
dispozicemi z rodiny i okolnostmi jejího rodinného života nyní.

Nelson Mandela má úplně jiný horoskop....
http://www.khaldea.com/charts/nelsonmandela.shtml

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:20 

Pokud máte Lunu ve dvanáctém domě, ale horoskop jako celek je extrovertní, tak je to samozřejmě jiná situce. Pokud si dobře pamatuji v obrysech Robinův horoskop, tak by se to dalo říci i o něm. V takovém případě by Robinův komentář samozřejmě platil.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: OLGA
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:31 

Olgo s Vaším typem horoskopu člověk většinou začíná nabírat sebevědomí až ve druhé polovině života a až ve druhé polovině života nebo prostě později přichází nějaká forma uspokojení či seberealizace. Tady největší soda musela fungovat za tranzitu Pluta kvadrátem na Vaše stélium, což bylo mnoho let. (cca 2005 - 2011) Až se ale Pluto dostane na tohle stélium trigonem, bude to období několikaletého rozkvětu, kdy si začnete více věřit, realizovat se a okolnosti Vám umožní se přetransformovat. Celé to spustí Pluto kvadrát Saturn trigon Luna, tam se začnou dít změny co se týká profese, rodinného života, začnete řešit co dál se životem. To bude cca okolo 2018 - 2021.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:36 

Může to tak být. :-) Já bych taky rád znal přesné pozice os, protože i ASC je nahnutý. Já chtěl říct, možná jsme se nepochopili, že Luna ve 12. domě nemusí být o stranění lidí, že jde vždy o okolnosti, které člověka k tomu nutí. Jde vidět, že se Olga trápí nad minulostí, neb Rak je ve třetím domě a Luna ve 12.domě, pořád nad tím přemílá, což by dobrý terapeut mohl zvládnout. Váš scénář je OK a smysl dává, pouze mi to přijde až příliš okaté. :-) Nicméně - já jsem amatér. :-)
S tím Mandelou - tím jsem dementoval pouze Váš koment "Luna ve dvanáctém domě je o tom, že se všeho bojíte."

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:49 

Jiří Kubík píše:
Pokud máte Lunu ve dvanáctém domě, ale horoskop jako celek je extrovertní, tak je to samozřejmě jiná situce. Pokud si dobře pamatuji v obrysech Robinův horoskop, tak by se to dalo říci i o něm. V takovém případě by Robinův komentář samozřejmě platil.

Pane Kubíku, nechal jsem si udělat v mých astro začátcích rozbor u několika astrologů, kteří mi napsali - "Luna ve 12. domě a většina planet pod obzorem - intovert, nepříliš průbojná a spíše povaha pasivní." Proto, když slyším, že Luna ve 12. domě se něčeho bojí a má obavy, tak mně to vždy evokuje i právě tohle hodnocení.
Vaše názory mám rád a rád se něco přiučím. :-)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Kefer píše str. 209 Luna ve 12. domě
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:53 

Citlivost, zranitelnost, strach z lidí, ne však uzavřenost, chce více než může vykonati, matka nízkého původu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:57 

Luna ve dvanáctém domě s ohledem na to čemu vládne nějaku formu strachu z lidí přináší. Tuto zkušenost alespoň ze svých konzultací mám. DOsti často to pramení právě ze vztahu k nějakým z působe problematické matce. Nemusí to být matka "nízkého původu", ale nějaká forma problematičnosti tam je a to se pak projevujev tom, že u člověka je zablokovaný princip Luny.
Existuje na to samozřejmě celá řada variací a variant, ale tenhle princip zhruba platí.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 11:59 

Olgy reakce o její mamince mě v daném případě jen utvrdila v tom, že v daném případě je čtení správně. Smrt tatínka a vládce desítky v domě dvanáctém mi také dává smysl.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:01 

Robine, nahoďte svoje data, ale Váš horoskop jsem jako slabý nevnímal. Někde už jsem ho viděl.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:07 

Nikde naní psáno, že k tomu nemusím dojít na základě třeba negativních zkušeností, ale zatím to tak prostě nemám a obavu či strach z lidí nepociťuji. Kefera miluju, na něm jsem začínal a vlastně se z něho pořád učím. :-) Ale ne vždy to sedí, a na kom jiném si to ověřit, než na sobě samém.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:12 

Jiří Kubík píše:
Robine, nahoďte svoje data, ale Váš horoskop jsem jako slabý nevnímal. Někde už jsem ho viděl.

Jo, můj horoskop koluje všemi diskuzemi. :-)

Přílohy:
xyz.jpg
xyz.jpg [ 171.11 KiB | Zobrazeno 1773692 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:21 

:o) Slunce s Venuší v pátém domě a Jupiter v domě sedmém, to je hodně hezké. Venuše je ve vlastním znamení a v pátém domě, ovládá mnoho planet. To je mnoho energií, které jdou právě proti významu oné Luny, která je ještě navíc v domě jedenáctém, ale samozřejmě vlivově spadá spíše do domu 12. Máte zcela jiný horoskop nežli Olga.
U Vás ta Luna vládne osmému domu, tak Vás o něco v budoucnu někdo obere, nezdědíte co byste podle svého přesvědčení zdědit měl atp. Asi není ve Vašem případě dobré šetřit na pojistkách movitého a hlavně nemovitého majetku atd.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:24 

:o) Určitě bych třeba nekupoval nemovitost u krásného malého romantického potůčku - Neptun jako vládce čtvrtého domu v oné revoluční trojkonjunkci atp...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:29 

Merkur opozice Pluto Luna - to je něco podobného jako má Kalousek, kterého mám oproti veřejnosti docela rád. Lidé z Vás mohou díky této konstelaci cítit přílišný pragmatismus a vychytralost, kterou si nebudte uvědomovat. Díky své inteligenci věci budete umět vyargumentovat - sám před sebou i před ostatními, ale ta opozice mezi šestým a dvanáctým domem znamená, že se někdy můžete dostávat za hranu toho, co je pro ostatní přípustné a tím probouzet averzi vůči sobě. Lidé mohou mít pocit, že fungujete příliš vyčůraně a pragmaticky, to většinou dělá neharmonická vazba mezi Plutem a Merkurem, tento aspekt na lidi působí jako neurvalé vynucování si něčeho.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:32 

Silný Býk a vůbec silná zem má tendenci fungovat ve stylu - co je doma, to se počítá a v kombinaci s právě výše zmíněnou konstelací můžete někdy narážet.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:38 

Jinak to ale neni horoskop o špatném charakteru a vlastnostech, naopak, líbí se mi, berte výše uvedené odstavce jako téma k zamyšlení nad projevy Vašeho dvanáctého domu.
Skrze to bude ona Luna fungovat.
Maminka by u Vás měla být Merkur a spolu s onou Lunou ve dvanáctce bych jí vnímal jako velmi racionální, pragmatickou neprojevující emoce - přitom Vaše velká fixace na ní atd.....to Vám nemusím rozepisovat, neb už astrologickou řeč do té míry znáte...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:45 

Pane Kubíku, nic Vám nebudu nalhávat, leccos mám za sebou a některým věcem se nevyhnete. :-)
Jo, nemovitosti pojištěné mám. :-) Nicméně funguje i Jupiter, protože vesměs mám nemovitosti záskané soudní cestou. Pracuji v sektoru, který nemá velkou oblibu a je mi vytýkána vychytralost a jistá apatie k emocím druhým.
Děkuji Vám za postřehy a osobně se už nějaký pátek snažím nikomu nevnucovat násilně mé názory, což je někdy pro mě celkem těžké. :-)
Astrologií se zabývám od 12 let, jaksiu celý život mě to táhlo k tajemnu, záhadám, okultismu.
O mamku jsem přišel v 11., zabil mi ji vlastní otec, se kterým se vůbec nestýkám, vychovala mě babička (Luna/Saturn), která mi mamku zcela vynahradila a ten vztah byl lepší. Osobně se stýkám jenom se staršími lidmi, kteří mají zkušenosti.
Dělám i do starožitností a oceňuju sbírky známek a mincí, vyznamenání.
Mám bezlepkovou dietu (poškozený MErkur v 6. domě - tenké střevo).
Dětství bylo spojeno spíše s bolestí a chladem, zejména do těch 12 let, kdy jsem mnohdy se sourozenci vybíral i popelnice, neb zázemí bylo velmi slabé a nepříliš dobré a vlastně tohle mě ovlivnilo v tom slymslu, že nyní si žiju clekem nad poměry.
Ještě jednou díky za info. :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:51 

:o) Díky za upřímnost, ohledně témat 12. domu není snadné se k ní dobrat. Vládce ASC v domě dvanáctém konjunkce Luna jako vládce osmého domu.
Obávám se, že Kefer ohledně interpreace Luny ve dvanáctém domě daleko od pravdy není. Vaše celkem příjemné fungování mezi lidmi kompenzují Jupiter a Slunce s Venuší v pátém domě.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 12:54 

Vládce čtvrtého domu v tom stéliu je drsný ohledně výchovy a rodiny, nenapadlo mě že až tak, ale vím že ty trigony spíše v interpretaci matou. Proto jsem Vás varoval i co se týká nemovitostí.

Zkusil byste sem pověsit tranzity pro okamžik smrti Vaší maminky, když už jste to tajemství uveřejnil?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:05 

Zavěsit to můžu, je znám celkem přesný čas smrti +-10 minut.

Přílohy:
123456.jpg
123456.jpg [ 181.59 KiB | Zobrazeno 1773819 krát ]
mamka.jpg
mamka.jpg [ 195.01 KiB | Zobrazeno 1773820 krát ]

Naposledy upravil Robin dne 04 led 2014, 13:12, celkově upraveno 1
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:10 

Uran kvadratura Merkur jako vládce desátého domu a Mars na Luně působí velmi výmluvně. Zkuste sem pověsit i direkce, nějaká tam určitě musela být, tohle by jenom tyhle tranzity neudělaly, jakkoliv jsou ilustrativní.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:14 

Dosti výmluvný je i solár.
Tímto se omlouvám, že zde řešíme mé osobní věci, ale myslím, že lidé, zajímající se o astrologii, to pochopí a k něčemu to bude. :-)

Přílohy:
sol.jpg
sol.jpg [ 183.24 KiB | Zobrazeno 1773818 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:17 

V direkcích si myslím, že jde o Jupitera v kvadratuře na MC a MC v kvadratuřena Uran. Dle mého jsem se narodil o 8 minut dříve, kdy Jupiter je v kvadratuře na MC. ASC je v opo na Jupitera.

Přílohy:
direkce.jpg
direkce.jpg [ 192.92 KiB | Zobrazeno 1773818 krát ]
Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:39 

Sekundárně direkční Merkur na hlavní ose by měl být důležitý rektifikační moment!!! Tam bych posunul hlavní osu. Merkur je nepochybně maminka.
Dále bych se podíval na paralelní aspekty, tranzitně. Ty jsou zásadní.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:45 

Neptun - v radixu vládce čtvrtého domu šel pměrně přesnou paralelou přes Lunu a zároveň Pluto poměrně přesnou kontraparalelou přes Slunce s Venuší.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:54 

Promiňte, Merkur v direkcích stupeň - rok by měl být významný rektifikační moment.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:55 

V tom případě jsem ASC Střelec.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 13:56 

V progresi je Merkur v kvadratuře na Uzly - přerušení spojení.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:00 

Tohle je na zrektifikování horoskopu, dodejte prosím více důležitých událostí, třeba stěhování atd...

ASC Střelec ale vizuálně nepůsobíte, někde jsem viděl Vaše fotky, tam je hodně cítit Štír. Spíše bych ASC posunul úplně na konec Štíra.

Ano, ten postřeh se s.d. Merkurem je správný.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:07 

Stěhoval jsem se poprvé 9.7.2010, podruhé 26.10.2010, diagnostika celiakie - 14.5.2010
Dělal jsem si i Hermovu váhu, kdy mi to dává právě ASC na konec Štíra.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:08 

Hermovu váhu prosím nebrat.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:13 

ASC konjunkce Pluto - to je primární direkce, které bych přiřadil tu celiakii.

Stěhování Neptun kvadrátek ASC - DSC - zejména to první, ale je to zatím málo informací pro rektifikaci.

To druhé stěhování je za Jupitera na IC, ale tam by mě nezajímal nejen faktický přesun, ale kdy přišla nabídka, kdy to bylo jasné?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:23 

Tak to Vám nepovím, protože to nevím. Podruhé jsme se přestěhoval ze dne na den.
Zásadní bude ta celiakie.
Jinak Vám mohu napsat, kdy jsemk podepsal kupní smlouvu na byt, ve kterém žiju nyní.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:25 

20.11.2009

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:27 

Potom by se dalo i napsat napadení sršněm - 18.6.2002

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:31 

Poté je zde i žádost o změnu příjmení 18.7.2011 a 10.8.2011 jsme už měl nový rodný list :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:35 

Díky, díval jsem se ještě jednou na Vaše fotky, které mi právě jedna kolegyně zaslala, což jsem při úvaháh nad Vaším horoskopem uvítal, a ten ASC ve Střelci zase zcela vyloučen není.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:36 

To já má nejaktuálnější fotka.

Naposledy upravil Robin dne 04 led 2014, 14:53, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:37 

Podle mého hovoří pro Střelce i fakt, že mám 200 cm :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 14:38 

:o)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 15:15 

Pane Kubíku, děkuji za Váš čas a ochotu a postřehy. Ono se to časem vyjeví. :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 15:16 

Tímto zdravím i "neznámou kolegyni", která pohotově dodala fotky. ;-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 15:33 

no, tak vám pěkně děkuju :-D
nakonec je dobře, že trpím nespavostí, alespon si to tu vše stihnu do zítra přečíst, pak budu několik dní hledat na netu vysvětlení k věcem, kterým nebudu rozumět, abych se zas něco naučila
díky vám, Robine, si uvědomuju, jak je můj strach hloupý a že nejsem sama, kdo si ten život užil a ještě doufám užije
před vámi, Robine a pane Kubíku, mám velký respekt
děkuji vám za váš čas i vaše názory

můj tatínek se upil k smrti poté, co mu v den jeho narozenin přišel telegram, že můj nevlastní bratr zemřel ve svých 18 letech, obrázek, kdy drží ten telegram v ruce a sedí u stolu zlomený a zničený nikdy nedostanu z hlavy, v tu chvíli jsem ho ztratila, přestože trvalo ještě pár dlouhých let než zemřel

co se týče matky, tou pro mě byla babička,která zemřela zhruba před 35 lety a já se s tím nedokážu vyrovnat
dědeček babičku velmi miloval, tolik lásky co mezi nima bylo jsem ve svém životě už nikdy neviděla ani nezažila, zemřel zhruba rok po ní

co se týče matky, tak já jsem vyrůstala v úplném manželství vedle této osoby zhruba do 16ti let, pak jsem utekla
svoje dětsví jsem trávila u babičky a pak ve škole nebo v knihovně nebo u tatínka v práci, kdekoli to šlo abych nemusela být doma

mám 2 mladší bratry, nestýkám se s nimi,nevím jak žijí ani co dělají, ale at jsou jací jsou, necítím vůči nim nic silně negativního, resp.necítím nic
svou matku jsem velmi nenáviděla a ted necítím již dlouhou řadu let vůbec nic
bylo mi řečeno, že jí musím odpustit, abych našla klid, tak i zde hledám cestu

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 16:04 

No, pokud se Váš tatínek upil k smrti, myslím, že bude IC v Raku, Luna je v opozici na Neptuna. Já pracuji s definicí, že IC je otec, kořeny a domov. Pan Kubík měl pravdu hned. :-) Píšete, že jse trávila nějaký čas v knihovně, což ASC v Blížovi by mohl být. Pokud jsou osy doopravdy takto, tak máte opravdu Raka na Ic, v poslední třetině na konci. N2kde jsem četl, že obsazené poslední dekany a úseky značí vliv znamení nejsilněji. Sourozenci jsou třetí dům, a ten je taky v Raku.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 16:36 

V horoskopu ženy je 4. dům matka a 10. dům otec. Sourozenci tu jsou Luna.
To, že Olga trávila nějaký čas v knihovně, soukromě se domnívám, nutně nemusí znamenat ASC v Blížencích.

U událostí, které Olga uvedla, by bylo dobré znát i data.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 16:53 

Jinak jsem se podíval u Vás i na kvalitu polarity.
Máte hodně planet v ženském znamení, málo v mužském, což znamená, že člověk spíše přijímá, než by vytvářel, člověk se jakoby přizpůsbí tomu, co mu druzí přichystají. Je třeba si dát pozor na ovládání od druhých, protože jsou to jenom ženská znamení, která se dají lehko ovládnout, aspekty v ženském znaku hovoří o tom, že půjde o zkoušky, nebo harmonii v tom stylu, že člověku to způsobí okolí, kdežto v mužském jde o věci, které si člověk sám uvaří.
Přiznám se, že některé astro publikace uvádají pevně MC - matka, IC - otec, pak jsou knihy, které to otáčejí a pak jsou astrologové, kteří to dělají podle sebe.
ASC v Blížencích mě napdal i v tom smyslu, že to bude intelektuální typ, když člověk utíká do knihovny, Kefer přímo píše, že ASC v BLížencích dává zájem o nauky.
Vládce ASC by šel do šestého domu - služby, rozum a intelekt, Merkur má aspekt na Saturn, takže prosazení bude těžší, ale je to aspekt i na studijní typ.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 17:37 

:o) Ano, udolal jste mě, Blíženci souvisí s psaním, knihami, literaturou, máte pravdu, sice mi šloo něco jiného, ale to neřešme.
Příjemný večer.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 18:25 

já si ted nestíhám vše pročíst, tak reaguji na asc v blížencích - jsem prý pošuk, co tak nějak umí všechno a nic pořádně, u ničeho nevydržím, moje myšlenky letí střemhlav jedna přes druhou .... což je pravda, mám v sobě šílený chaos a když mluvím, tak ztrácím nitě
psaní - ano, knihy nyní ne, v dětství velmi, zřejmě souvislost s nástupem počítačů a internetu, studijní typ - kdybych mohla, strávím ve škole celý život, ale nevím, jestli proto, abych se něco naučila nebo proto, že mi tam jako dítěti bylo nejlíp
zajímá mě vše od jaderné fyziky po nanotechnologie, ale nemám čas ani dost inteligence na to, abych do toho nějak více pronikla
takové ty běžné ženské věci mě nezajímají, nejsem schopná sedět v hloučku maminek na dětském hřišti a poslouchat je, zešílela bych:-)
hrávala jsem šachy, snad se je syn naučí taky

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 18:40 

To, že u ničeho nevydržíte by odpovídalo tomu Blíženci, nadšení pro všechno, i ten studijní typ. Tohel je specialita Vzduchu.
Jaderná fyzika a nanotechnologie, to mi zaváním nějak Plutonem nebo Marsem (fyzika). Teoreticky, kdyby byl ASC v Býkovi, tak Venuše je někde na hrotu 8. domu v asketu na Plutona a v trinu na Saturn. Máte ráda dobré jídlo? Informace všeho druhu, i ten internet, souvisí s Plutonem, který vládne Štíru a Venuši máte někde na hrootu Štírovského domu.
Šachy - dle mého jde o aspekt Sarturn/Merkur - strategie.

Naposledy upravil Robin dne 04 led 2014, 18:49, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 18:45 

Možná by bylo lepší se ptát, zda jste vdaná, pokud ano, zda manžel není cizinec, nebo zda nemáte za sebou třeba druhé manželství, nebo zda manžel nedělá nějaké svobodné povolání.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 19:00 

Robin píše:
Možná by bylo lepší se ptát, zda jste vdaná, pokud ano, zda manžel není cizinec, nebo zda nemáte za sebou třeba druhé manželství, nebo zda manžel nedělá nějaké svobodné povolání.

nejsem vdaná,mám z jednoho manželství dnes již 24letého syna a z posledního 8letého, mezi těmito manželstvími jsem byla více než 1O let sama
otec dospělého syna pil a týral mě, otec toho malého byl hodný, nepil, jen mě o vše připravil, nechal mi na krku dítě, velké dluhy a alimenty mu také mnoho neříkají, o zbytek iluzí mě připravil požár, je ze mě legitimní bezdomovec, co se snaží neskončit v azylovém domě, když je chlapec ve škole, tak pokud mi to zdraví dovoluje, chodím uklízet, přivydělávat si jak to jde, ale díky tomu všemu jsem potkala i hodné lidi a některé věci se změnily k lepšímu, i já jsem se změnila k lepšímu

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 19:09 

Předpokládám, že syn s autismem je druhé dítě, neboť druhému potomku by odpovídal hrot DSC, na jehož hrotu je Neptun. Neptun na DSC - to je zřejmě to zklamání, které jste poznala. Pokud manžell pil, tak je Neptun jistě na DSC. Tím, že máte za sebou druhé manželství, myslím si, že máte DSC ve Střelci, kdy Jupiter je v konjunkci na Mars. Kdyby to byl Štír, tak by konjunkce Jupitera naznačila velkorysost, a té se Vám nedostalo.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 19:15 

Robin píše:
Předpokládám, že syn s autismem je druhé dítě, neboť druhému potomku by odpovídal hrot DSC, na jehož hrotu je Neptun. Neptun na DSC - to je zřejmě to zklamání, které jste poznala. Pokud manžell pil, tak je Neptun jistě na DSC. Tím, že máte za sebou druhé manželství, myslím si, že máte DSC ve Střelci, kdy Jupiter je v konjunkci na Mars. Kdyby to byl Štír, tak by konjunkce Jupitera naznačila velkorysost, a té se Vám nedostalo.

ano, syn s autismem je ten malý
odepisovala jsem vám i na otázku dobrého jídla a vůbec nevím, kam se můj příspěvek poděl:-)
uvařím a upeču cokoli, v restauracích mi nechutná a na ty luxusní, kde by mě zajímala hlavně cizokrajná a vegetariánská strava, nemám (a vegan nejsem), nechodila bych tam jíst, ale ochutnávat, resp.nezajímá mě luxusní restaurace, nýbrž výtvory luxusních šéfkuchařů, čímž se dostávám k alchymii:-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 19:24 

olga píše:
Robin píše:

odepisovala jsem vám i na otázku dobrého jídla a vůbec nevím, kam se můj příspěvek poděl:-)
uvařím a upeču cokoli, v restauracích mi nechutná a na ty luxusní, kde by mě zajímala hlavně cizokrajná a vegetariánská strava, nemám (a vegan nejsem), nechodila bych tam jíst, ale ochutnávat, resp.nezajímá mě luxusní restaurace, nýbrž výtvory luxusních šéfkuchařů, čímž se dostávám k alchymii:-)

Chápu. :-) Můj náztor je ten, že jste ASC Blíženec. Samozřejmě s emohu mýlit. Ale více mi to sedí s tím DSC ve Střelci.
Věřím, že SLunce v šestém domě má křehčí zdraví, a jelikož máte Merkura v šestém domě, nedivím se ani zdrvé výživě. :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 19:38 

Robin píše:
olga píše:
Robin píše:

Chápu. :-) Můj náztor je ten, že jste ASC Blíženec. Samozřejmě s emohu mýlit. Ale více mi to sedí s tím DSC ve Střelci.
Věřím, že SLunce v šestém domě má křehčí zdraví, a jelikož máte Merkura v šestém domě, nedivím se ani zdrvé výživě. :-)

se zdravím mám opravdu krapet problém, ale ustála jsem, co se dalo včetně zánětu mozkových blan a mrtvice - bez následků, za moje výpadky paměti a neschopnost si některé věci pamatovat může prý stres, tak když to říká lékař, asi to tak bude

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 22:48 

Robin píše:
olga píše:
Robin píše:

podle čeho jste prosím usoudil, že slunce v šestém domě znamená křehčí zdraví?
co se týče merkura v šestce, tak ten dost sedí, tedy téměř úplně

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 22:59 

Jiří Kubík píše:
:o) Robine to si dovolím nesouhlasit, tady je s ohledem na popisované okolnosti pravděpodobné postavení vládců MC a IC ve 12. domě. Působí to poměrně učebnicově. Tatínka by pak reprezentovala planeta v pátém domě. Samozřejmě vše je nejisté, ale už jsem se ve své praxi s podobnými horoskopy setkával a vládce domu v domě dvanáctém tyto projevy prostě přináší. Tatínek zemřel, s maminkou žádné kontakty, Vám ta varianta nepřipadá pravděpodobnější?

Skryté postavení (nemocnice, okultismus) nebo postavení, které může být příčinou nějaké životní zkoušky. Potíže s vládnoucími kruhy. Operace nebo anestézie ve zralém věku. - to jsem se dočetla o vládci desítky ve dvanáctce, takhle jste to myslel? hloupá otázka - týká se to mě nebo tatínka, já se v tom ještě stále ztrácím a dlouho budu

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 23:06 

Robin píše:

o neptunu na desc jsem se dočetla, že se týká nevěry a že se mám např učit nezávislosti, tak nevěry se mi nedostalo a vždy jsem se snažila být si sama za sebe, i v manželství jsem nebyla závislá na muži, spíše jsem vydělávala já a o vše se starala, tak nevím jak si to mám vysvětlit nebo kde bych si o tom mohla pročíst více informací, určitě časem na netu najdu více, pokud byste něco doporučil, tak děkuji předem

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 04 led 2014, 23:25 

Jiří Kubík píše:

v článku o luně ve dvanáctce jsem si přečetla o své samotářské povaze, nenašla jsem zdroj o tom mém strachu, který je pro mě klíčovým, pořád mám strach, že něco podělám, že se něco nepovede a proto to ani nezkusím, jsem si plně vědoma, že je toto počínání hloupé, ale nedokážu s tím účinně bojovat a nevím proč, je logické, že po požáru kdy jsem přišla o domov atd... mám strach usnout, že se zase něco stane, proto prostě trpím nespavostí, to je ale logické.. přesto, že je to logické mám pořád strach, proč??? co se má stát se stejně stane bez ohledu na to, jestli na to budu čekat nebo ne, dokážu si odpovědět na spoustu otázek co se týče psychologie, ale nedokážu to uvést v realitu, nedokážu tomu čelit, proč?? že mám strach si najít partnera je taky logické, proč to ale nezkusím, když už vím, že nemám být za slepici? proč pořád stojím za nějakou zdí?? tohle vše mě ničí ze všeho nejvíc, najdu odpovědi v astrologii??

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 07:19 

Olgo, příčina je ve vtahu k mamince, tím směrem působí horoskop. Vládce čtvrtého domu v domě dvanáctém se u Vás projevil složitým vztahem k matce, ale také složitými okolnostmi v oblasti bydlení. Luna ve dvanáctém domě představuje strachy, příčina je v domě čtvrtém.
Jinak si myslím, že máte ASC v Blížencích.
Máte většinu prvků pod obzorem, obsazená ženská znamení, tedy od přírody nejste hrdina a musíte se učit hledat odvahu. Víte, tohle je ale na osobní rozhovor. O těchto věcech datlovat na fóru není ono.

Ano vládce čtvrtého domu v domě dvaáctém je o nějaké zkoušce v oblasti domova, stejně tak vládce desátého domu v domě dvanáctém souvisí se smrtí tatínka a se zkouškami ve Vašem osudu.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 07:52 

Oli, z internetu bych tolik nečerpal. Pokud máte čtenářský průkaz a v okolí nějakou lepší knihovnu, třeba vědeckou, půjčte si následující:
Astrologické domy : horoskopy, planety a znamení / Deborah Houldingová
Praktická astrologie, aneb, Umění předvídání a boje proti osudu / Jan Kefer
Příručka nativní astrologie. Díl 2-3, Horoskop a tělesná vzezření : povšechný rozbor horoskopu
Učebnice vědecké a tradiční astrologie : se vzorovou interpretací dvaceti pěti horoskopů / Hades
Aspekty planet / Vladimír Sládeček
Základy astrologie, aneb, Úvod do prastaré vědy / Vladimír Sládeček
Astrologie zdraví : astrologická diagnostika nemocí podle jednotlivých znamení zvěrokruhu / Erich Bauer
Pohled do tajů astrologie / Josef Grumlík
http://www.ceskaastrologie.cz/tetrabiblos.pdf - Úvod
Vědecká astrologie / Mirko Boleslavský
Tohle všechno mám doma já, na čem jsem začínal.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Knihy ke stažení zdarma
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 07:56 

http://www.ceskaastrologie.cz/knihy.htm

Zejména je zajímavý kurz Vojty Roučky.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Doporučená literatura
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 08:01 

Já sám za sebe kromě Jana Kefera a jeho Praktické astrologie, doporučuji ještě Sakoian, Acker, Astrologie a Banzhaf, Haebler Klíč k astrologii. Tyhle tři knihy považuji za to nejlepší co je k výkladu horoskopu k mání. V Keferovi je systém, zbylé dvě knihy hezky popisují významy pozic planet v domech, aspektech.....

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 08:19 

olga píše:
Jiří Kubík píše:

Skryté postavení (nemocnice, okultismus) nebo postavení, které může být příčinou nějaké životní zkoušky. Potíže s vládnoucími kruhy. Operace nebo anestézie ve zralém věku. - to jsem se dočetla o vládci desítky ve dvanáctce, takhle jste to myslel? hloupá otázka - týká se to mě nebo tatínka, já se v tom ještě stále ztrácím a dlouho budu

Problematika 12.domu - někteří astrologové vedou diskuzi i v tom smyslu, že proč by měl být 12. dům o skrytých věcech, když je na něho vidět, je nad obzorem...:-)) Z karmického hlediska je to dům, který nějakým způsobem mluví o minulosti. Nevím, zda věříte na minulé životy, nebo zda si myslíte, že je jenom jeden proud.
Někteří se domnívají, že hrot 12. domu je poloha Slunce z minulého života, nebo že hrot 12. domu hovoří zemi, ve které jedinec přebýval v miulém životě.
12. dům je brzda, která člověka brzdí ve svobodném rozhodování.
Na druhou stranu jde o dům odříkání, Saturn je zde v domě radosti a Vy ho tam máte.
Obávám se, že Saturn ve 12. domě a hrot v Beranu má právě na svědomí mozkovou mrtvici (Beran-hlava, mozek) - Saturn vldáne 10. domu - zásah lékaře.
Trochu, abych to ulehčil, setkal jsem se s názorem, že 12. dům je i o tchýni. :-))))))))))))))))))))))))
Ale abych zde netapetoval, přečtěte si právě tu první publikaci, kterou jsem uvedl, je na domy nejlepší a je tam všechno.
Ano, Luna ve 12. domě má předpoklady k věcem, které jsou za hranou - esoterika, nějaké bádání, ale taky výzkum, nemoci léčené v nemocnici, omezení pohybu, Luna je i o plodnosti, ženkých příbuzných v rodině, otisku emocí.
MC - postavení ve společnosti, kariéra, povolání, práce, která nás živí, pověst, způsob, jakým člověk působí na svět.
U Vás by se dalo říct, že člověk může pracovat tak, že druzí na to nevidí, působí skrytě.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 12:12 

to pan Kubík, Robin
děkuji vám velmi za vaše názory i pomoc, které se mi dostává
ještě zhruba pře dvěma lety jsem měla na tohle stejný názor jako jiní lidé, se kterými mluvím - astrologie? minulé životy? jdi s tim nějak, ty věříš na tyhle nesmysly? no, tak zatím ne na 100%, ale už na 99% :-)) když jsem si začala připouštět, že by na tom mohlo něco být a začala jsem se o tyhle věci zajímat, otevřel se mi svět, kde se cítím dobře a který mi dává odpovědi na otázky, toho se mi v tom reálném světě nedostalo a stále nedostává
co se týče knih - děkuji za odkazy, četla jsem Roučku i Tetrabiblos, ted sháním po knihkupectvích Sakoian, na netu je k dostání, ale potřebuju ušetřit za poštovný:-) zatím se mi nedaří

je pro mě z mnoha důvodů lepší internet než knihovna, protože bych ale chtěla svého malého syna vést stejným směrem, kudy se ted ubírám já ve snaze pomoci mu v dospělém věku, tak i přes své finanční nesnáze budu postupně tyhle knihy kupovat, syn je neskutečně chytrý, to co já se nedokážu naučit, to on zvládne hned:-) miluje čísla, matematická logika je u něj na velké úrovni, tohle všechno by mu pomohlo překlenout propast mezi jeho světem a tím běžným, proto ted svádím nerovný boj s astrologií, naučím ho co budu moci a on bude celou tu dobu učit mě:-)

pane Kubíku - doufám, že se mi povede dorazit na vaši březnovou přednášku v Praze
Robine - vás bych také velmi ráda poznala

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 12:23 

Jiří Kubík píše:
Olgo, příčina je ve vtahu k mamince, tím směrem působí horoskop. Vládce čtvrtého domu v domě dvanáctém se u Vás projevil složitým vztahem k matce, ale také složitými okolnostmi v oblasti bydlení. Luna ve dvanáctém domě představuje strachy, příčina je v domě čtvrtém.
Jinak si myslím, že máte ASC v Blížencích.
Máte většinu prvků pod obzorem, obsazená ženská znamení, tedy od přírody nejste hrdina a musíte se učit hledat odvahu. Víte, tohle je ale na osobní rozhovor. O těchto věcech datlovat na fóru není ono.

Ano vládce čtvrtého domu v domě dvaáctém je o nějaké zkoušce v oblasti domova, stejně tak vládce desátého domu v domě dvanáctém souvisí se smrtí tatínka a se zkouškami ve Vašem osudu.

moje matka mi neubližovala fyzicky, postupem času jsem některé věci pochopila, ona je nevzdělaná, v mnoha věcech nevědomá, zřejmě i svým způsobem nešťastná a zřejmě nikdy nepochopí, co udělala, prostě stalo se

bydlení - svými vlastními silami jsem si vytvořila nový domov, kde jsem bydlela 20 let, do té doby než to jeden cvok podpálil, protože můj příjem je roven matce samoživitelce, nemám na to, abych našla pro sebe, syna a své dva kocoury, o který se starají cizí lidé, nový domov

co se týče hrdinství - to je moje velmi slabá stránka, než se narodil malý syn, bylo to jiné, pud sebezáchovy se u mě objevil až teď:-) mnohokrát jsem šla hlavou proti zdi a neuhnula, bud jsem prorazila nebo si nabila, ted to nedokážu, ale mám to stále v sobě, vím to

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 19:34 

Robin píše:
olga píše:
Jiří Kubík píše:

Problematika 12.domu - někteří astrologové vedou diskuzi i v tom smyslu, že proč by měl být 12. dům o skrytých věcech, když je na něho vidět, je nad obzorem...:-)) Z karmického hlediska je to dům, který nějakým způsobem mluví o minulosti. Nevím, zda věříte na minulé životy, nebo zda si myslíte, že je jenom jeden proud.
Někteří se domnívají, že hrot 12. domu je poloha Slunce z minulého života, nebo že hrot 12. domu hovoří zemi, ve které jedinec přebýval v miulém životě.
12. dům je brzda, která člověka brzdí ve svobodném rozhodování.
Na druhou stranu jde o dům odříkání, Saturn je zde v domě radosti a Vy ho tam máte.
Obávám se, že Saturn ve 12. domě a hrot v Beranu má právě na svědomí mozkovou mrtvici (Beran-hlava, mozek) - Saturn vldáne 10. domu - zásah lékaře.
Trochu, abych to ulehčil, setkal jsem se s názorem, že 12. dům je i o tchýni. :-))))))))))))))))))))))))
Ale abych zde netapetoval, přečtěte si právě tu první publikaci, kterou jsem uvedl, je na domy nejlepší a je tam všechno.
Ano, Luna ve 12. domě má předpoklady k věcem, které jsou za hranou - esoterika, nějaké bádání, ale taky výzkum, nemoci léčené v nemocnici, omezení pohybu, Luna je i o plodnosti, ženkých příbuzných v rodině, otisku emocí.
MC - postavení ve společnosti, kariéra, povolání, práce, která nás živí, pověst, způsob, jakým člověk působí na svět.
U Vás by se dalo říct, že člověk může pracovat tak, že druzí na to nevidí, působí skrytě.

tu tchýni myslíte budoucí? :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 19:43 

Kefer tchýni přiřazuje 12. domu obecně, jakému jinému ostatně, že ? :o))) Dům tajných nepřátel.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: 05 led 2014, 19:54 

Jiří Kubík píše:
Kefer tchýni přiřazuje 12. domu obecně, jakému jinému ostatně, že ? :o))) Dům tajných nepřátel.

žádná z mých bývalých tchýní již nežije a byly velmi hodné a laskavé, mě se motá v horoskopu nějaký vztah, ale já ani nevím, kdo se mi to tam motá, natož abych si věděla rady s tchýní:-D

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 113 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v GMT